Новости

LG V60 ThinQ 5G: Официјално видео

LG V60 ThinQ 5G беше претставен на крајот на месец февруари, за кого доставата почна од 7 април, со LG Dual Screen. LG V60 ThinQ 5G е...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Huawei P40 Pro: Пет камери со 52MP главен сензор

Неколку недели пред да излезе официјално новата Huawei P40 серија, излегоа спецификациите за камерите на трите модели. Huawei P40 Lite ќе...


Samsung ќе ја лансира Galaxy Note 20 линијата со 128GB меморија

Новите предводници на Samsung од Galaxy S20 линијата само што почнаа да се доставуваат. Сега фокусот на компанијата е на Galaxy Note 20...


Фоткање со LG V60 ThinQ пред официјалното излегување

Минатата недела LG V60 ThinQ беше откриен од LG со правоаголен камерен модул, со главна камера од 64MP+16MP+13MP, плус Time of Flight...


Дополнителни детали за Samsung Galaxy S20+

Samsung Galaxy S20+ 5G се очекува да биде со 6,2 инчен AMOLED дисплеј, 10MP селфи камера, 12MP сензор во главната камера и батерија со...


Samsung Galaxy Note 10 Plus доби подобро 3D скенирање

Samsung Mobile пушти во употреба нова софтверска надградба за еден од најдобрите фаблети на пазарот Samsung Galaxy Note 10 Plus за делот...


Huawei P40 ќе биде со OLED дисплеј од 120Hz

Huawei P40 се очекува да биде најдобриот смартфон на годината, за кого веќе излегуваат спецификациите. Има дојава дека дисплејот на топ...


Samsung Galaxy S11+ ќе биде со неверојатно моќна камера

Samsung Galaxy S11+ се очекува да биде со неверојатен сензор на камерата од 109MP со 9-to-1 Bayer технологија, објави Ice Universe на...


Huawei P40 Pro спецификации: Батерија со графен за ултра-брзо полнење

Според шпекулациите на Twitter, изгледа дека следниот предводник на Huawei ќе биде вистинско чудовиште. Имаме рендери од Huawei P40 Pro,...


 
Најнови телефони