Новости

Xiaomi решен да ја освои Америка

Кинескиот бренд долги години се подготвува за конечен пласман на американскиот пазар и по многу подготовки конечно ќе биде достапен за...


Хакирани страници на државни институции за рударење на монеро

Официјални страници на државни институции во САД и Велика Британија биле заразени со злонамерен софтвер за рударење...


Америка уапси 13 трговци со крадени податоци

Американското министерство за правда објави дека поднело обвинение против 36 луѓе за трговија со украдени идентитети. Проценета...


САД ќе ја национализира 5G мрежата во страв од Кина

Администрацијата на претседателот на САД и неговиот безбедносен совет размислуваат за целосна национализација на 5G мобилната мрежа во...


Многу жени ќе изгубат работа поради вештачката интелигенција

Автоматизациајта и вештачката интелигенција во иднина ќе ги променат сите индустрии и пазарот, затоа што работите...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


Motorola изненади на американскиот пазар со двоен раст

Motorola и натаму е на петтото место според пазарното учество и бројот на продадени смартфони во САД, но тоа што изненадува е нивниот...


САД не му верува на Касперски антивирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде наредба до сите владини тела да престанат да ја користат софтверската програма Касперски...


Која апликација му е дозволена на Трамп на iPhone ?

Специјалниот iPhone кој го користи американскиот претседател Доналд Трамп има неколку исклучоци кога е во прашање користењето на...


Во САД започнува инсталацијата на 5G мрежата

Трката за поставување на 5G мрежата започна и во САД откако еден од најголемиот телекомуникациски оператори AT&T најави дека годинава ќе...


Viber нуди бесплатни повици за земјите чии мигранти ги блокираше Трамп

Viber донесе одлука за воведување на бесплатни телефонски повици кон корисници во Иран, Ирак, Сирија, Либија, Сомалија, Судан и Јемен,...


Трамп не ги слуша агентите за безбедност и натаму „твита“ од својот смартфон

Новиот американски претседател Доналд Трамп не ги слуша агентите за безбедност и натаму пишува твитови од својот небезбеден Android...


Twitter по грешка ги натера корисниците да го следат Доналд Трамп

Социјалната мрежа Twitter призна дека направила голема техничка грешка при трансферот на профилот @POTUS кој му припаѓање на досегашниот...


Македонските тинејџери што агитираа за Трамп се популарни во Америка

Се уште нема докази дека македонските тинејџери имале клучно влијание за победата на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Се...


HTC Bolt истрча со Усаин Болт

HTC Bolt освен што го носи името на славниот јамајкански атлетичар успеа да го обезбеди и како заштитно лице трикраткиот олимписки...


Alcatel Idol 4s со Windows 10 за жал ќе ја скокне Европа

T-mobile иако долго ја скокоткаше јавноста со промоцијата на новиот премиум смартфон Alcatel Idol 4s кој е еден од најмоќните со Windows...


Откриена цената на Alcatel Idol 4s со Windows 10

Alcatel заедно со T-Mobile на 10 ноември ќе го лансира новиот премиум смартфон Alcatel Idol 4s кој ќе работи со Windows 10 оперативниот...


HTC воведе голем попуст за HTC 10

HTC најави голем попуст од 150 долари за нивниот најдобар премиум смартфон HTC 10 кој на пазарот е присутен уште од почетокот на годината...


Прва реклама за Galaxy Note 7 со пародија на Американизмот

Samsung Mobile сними прилично храбра реклама која е пародија на „Американизмот“, односно секојдневните навики и карактеристики на...


Кинескиот освојувач LeEco го купи американски Vizio за 2 милијарди

LeEco прераснува во еден од најмоќните кинески брендови во областа на мултимедијата и хардверот за смарт телевизори и монитори со тоа што...


Слатка победа: Galaxy S7 го порази iPhone 6s на негов терен

Samsung прерасна во најуспешниот мобилен бренд на светот втор квартал по ред успевајќи да го порази директниот и најголем конкурент Apple...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus