Новости

Откриени делови под хауба од Samsung Galaxy S9

Лека полека доаѓа датата јига официјално ќе излезат Galaxy S9 и S9 Plus на виделина. Постојано протекуваат фотографии и информации за...


Project Linda: Концепт со Razer Phone во главна улога, комплет со лаптоп

Razer е познат меѓу компјутерските игри, кој на CES саемот го претстави својот лаптоп со три екрани. Најдобрата...


SanDisk го претстави најмалиот USB-C флеш

На CES 2018 саемот во Лас Вегас, SanDisk го презентирала најмалиот USB-C флеш драјв со меморија од 1TB. Работниот тип на SanDisk USB 3.0...


Ќе остане ли џекот за слушалки кај Samsung Galaxy S9

Samsung е еден од ретките производители што го задржуваат 3.5мм џек за слушалки во 2017, и кај Galaxy S8 и кај Note 8. За 2018 се очекува...


YotaPhone 3 пристигна со заден e-ink дисплеј

YotaPhone 3 е приказна за себе, кој беше неодамна претставен пред јавноста. Дизајниран е со минимални и мали рамки...


Kingston претстави USB со капацитет од 2TB!

Consumer Electronic Show - CES 2017 е сведок на нови производи, кога сите иновации се собираат на едно место. Kingston во оваа прилика го...


Sony го претстави Xperia XA Ultra со фасцинантна камера

Sony вчера го претстави Xperia XA Ultra. Новиот фаблет има 6 инчи дијагонала на дисплеј со резолуција 1920x1080 пиксели, фасцинантна...


Apple - новиот MacBook е визија за иднината на лаптопите

Apple ја надгради Macbook линијата на лаптопи без голема џева, со што направи побрз и поефикасен лаптоп. Новите MacBook лаптопи целат кон...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus