Новости

Samsung Galaxy Note 9 добива безбедносна надградба

Samsung лансираше апдејт за неговиот најнов премиум модел Galaxy Note 9 со големина од 67.5MB. Софтверската ...


Sony Xperia XZ3 ја доби првата софтверска надградба

Sony Xperia XZ3 од својот пласман досега ја добива првата софтверска надградба. Во пакетот кој тежи 487 MB, Sony Xperia XZ3 ќе биде...


Microsoft ја стопираше октомвриската надградба за Windows 10

Microsoft е принуден за паузирање на лансирањето на надградбата Windows 10 October 2018 Update, официјално соопштија...


Внимавајте: Новата Windows 10 брише податоци

Надградбата на десктоп оперативниот систем Windows 10 на Microsoft за месец октомври покажува проблеми за дел од корисниците бидејќи при...


iOs 12 со рекордна надградба, го престигна и iOs 11

Оперативниот систем на Apple iOs 12 бележи рекордно брза надградба со неверојатно темпо и за помалку од еден месец изби на врвот според...


Nokia 7 plus ја почна Android Pie надградбата

HMD Global вети дека прв смартфон со кој ќе ја стартува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie...


OnePlus 6 „апдејтуван“ со Android 9.0 Pie

OnePlus успешно го заврши бета тестирањето на новата верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie и сега ја доставува финалната и...


Официјално стартува надградбата со iOs 12

Apple денес почнува нова етапа во софтверските надградби со новата верзија на оперативниот систем iOS 12 кој носи значителни подобрувања...


Galaxy S8 полека, но сигурно стигна до Super Slow Motion

Samsung Mobile во употреба пушти нова софтверска надградба за не така стариот премиум смартфон Samsung Galaxy S8 кој доби подобрувања во...


Samsung Galaxy S7 и S7 edge се супер безбедни

Samsung Mobile покажа голема посветеност на премиум смартфоните кои се стари две години. Samsung Galaxy S7 и S7 edge како ретко кои други...


Samsung Galaxy Note 9 со нов софтвер во септември

Samsung Mobile упеа во првата половина на овој месец да ја достави септемвриската софтверска надградба за Galaxy Note 9 кој сега е...


Moto G5 наскоро добива Android 8.1 Oreo

Motorola ги започна првите тестирања за надградба на смартфонот Moto G5 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo. Според...


Galaxy J5 (2017) наскоро добива Android Oreo

Samsung не заборава да им посвети внимание и на корисниците кои купиле поевтини смартфони од нивната палета со чести софтверски...


Chrome за Android доби заштита со Spectre надградбата

Интернетот прелистувачот Chrome за Android доби нова верзија со Spectre надградбата која ќе ги заштити корисниците од последните...


Решен проблемот со батеријата на Samsung Gear S3

Samsung лансираше мала, но многу значајна софтверска надградба за моделите на смарт часовници Samsung Gear S3 Classic и Frontier, кои...


BlackBerry KEY2 продолжува со навремените безбедносни надградби

BlackBerry ја одржува својата репутација како еден од најажурните брендови со врвно ниво на безбедност. Така и продолжува сега со...


HTC U12+ ја подобри прецизноста на сензорите за притисок

HTC U12+ доби нова софтверска надградба со која во еден пакет доби повеќе подобрувања на функциите. Меѓу нив е зголемување на прецизноста...


LG Q6 стартува со Android 8.1 Oreo надградбата

LG Mobile откако ја финишираше надградбата на ланскиот премиум смартфон LG G6 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo, сега...


Samsung стартува бета тест со Oreo за Galaxy C5 Pro

Samsung Mobile ќе направи напори да го донесе последниот достапен оперативен систем Android 8.0 Oreo на Galaxy C5 Pro смартфонот, со што...


BlackBerry Keyone стартува со Android Oreo надградба

BlackBerry Keyone по подолго чекање конечно е подготвен да ја добие софтверската надградба со оперативниот систем Android 8.0 Oreo....


Huawei P20 Pro доби одлична надградба на камерата

Huawei P20 Pro доби нова надградба на софтверот каде најмногу се издвојува новитетот кој корисниците може да го активираат за камерата.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm