Новости

Фатална црна точка ги урива сите iPhone и iPad уреди

Црна точка се шири преку пораки на WhatsApp, која доведува до замрзнување и уривање на самите апликации...


Minecraft вирус ги напаѓа сите што ги користат овие скинови

Avast откри малвер што се крие во неколку Minecraft скинови, кои корисниците масовно ги преземаат...


Израелски „комарец“ ги боцка сите компјутери периодов

Израелскиот комарец е во фокусот на вниманието периодов, кој влегува во компјутерските системи ...


Откриени апликации на Android што крадат Facebook лозинки

На Android маркетот со апликации е откриена нов вид на вирус под името GhostTeam, кој е детектиран во 56 апликации од Google Play Store...


Показатели дека ве прислушкуваат на телефон

Постојат неколку факти според кои може да утврдите дека некој ве прислушкува на вашиот смартфон. Се разбира, тие не се сигурен патоказ...


Голема измама се шири на WhatsApp, бидете внимателни

Нова измама се шири преку мобилната апликација за допишување WhatsApp која има за цел да им нанесе штета на корисниците преку суптилно...


Нов опасен вирус на Facebook се шири преку спам видео

Корисниците на Facebook не можат никогаш да бидат мирни бидејќи спамерите и хакерите постојано наоѓаат нови начини како да шират вируси,...


Има опасен ransomware, внимавајте на пораките што ги добивате деновиве

Хакерите и криминалците ги користат ransomware програмите се почесто во последно време. Со нив го заклучуваат компјутерот, а потоа го...


Facebook не престанува со ширење вируси

На Facebook од пред неколку дена почна да се шири нов вирус со формат на слика .svg, кој не содржи слика, туку тоа е фајл со измама....


Како по грешка Facebook ги „умре“ корисниците

Социјалната мрежа Facebook претрпе голем срам откако на профилите на околу 2 милиони корисници, меѓу кои и на самиот основач Марк...


Нова Facebook измама за смртта на Бред Пит

NewsFeed на Facebook е преплавен со веста дека популарниот холивудски актер Бред Пит е мртов. Се разбира, се работи за уште една измама...


Се појавија опасни Windows апликации со тројански вируси

Од Audacity и Classic Shell треба да се пазите, затоа што тие се апликации што изгледаат како нормални, но имаат малициозни кодови кога...


Godless вирусот закана за 90% од Android уредите

Истражувачи од разузнавачкиот блог Trend Micro откриле нова верзија на вирусот Godless кој е закана сите уреди кои работат со Android 5.1...


Внимавајте, не наседнувајте на лажната WhatsApp Gold апликација

Нов вирус со штетен софтвер се шири преку лажната WhatsApp Gold апликација. Оваа измама се шири со порака до корисниците дека може...


Како сами да го дезинфицирате телефонот

Мобилните телефони се највалкани предмети кои што постојано ги допираме. Дисплејот што го ставаме на образот кога разговараме е главното...


Прв интернет музеј посветен на malware

Со развојот на компјутерите, се развиваат и вирусите. Така денешните вируси се разликуваат од поранешните...


Вирус - не отварајте ја оваа порака на iPhone

Мобилните уреди се повеќе безбедни од персоналните компјутери и корисниците имаат помалку проблеми со телефоните и таблетите во овој...


Касперски ги оцени Android и iOs како најопасни

Јуџин Касперски главниот директор на Kaspersky Lab даде интересна анализа за безбедноста на мобилните платформи за време на конференција...


Apple забранува антивирусни апликации, iPhone е совршен

Apple се почесто ги забранува апликациите кои служат за детекција на штетен софтвер кај уредите кои работат на iOs за да покаже дека...


Внимавајте, порно вируси растураат на Facebook !!!

Доколку го разгледате полето со информации на Facebook ќе забележите многу објави од вашите пријатели на кои има закачено секси видео или...


Не купувајте кинески Android клонови - Полни се со вируси

Кинеските колнови на познати Android смартфони можеби изгледаат идентично како и уредите на мобилните брендови, евтини се за купување и...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm