Новости

WhatsApp воведува реклами, колку ќе им се допадне ова на корисниците!?

WhatsApp е најпопуларен сервис за испраќање пораки, но прашање е дали така ќе остане после промените...


На Facebook Messenger доаѓа опција што нема да ви се допадне

Отцепувањето на Messenger како посебна апликација беше јасна причина за повеќе реклами и повеќе кеш...


Во Уганда ќе се плаќа користењето на Facebook, WhatsApp, и Twitter

Застапниците на парламентот во Уганда дошле до добра идеја за да соберат пари во државната каса....


Фатална црна точка ги урива сите iPhone и iPad уреди

Црна точка се шири преку пораки на WhatsApp, која доведува до замрзнување и уривање на самите апликации...


Бришете ги профилите на Facebook, порача основачот на WhatsApp

Брајан Актон, еден од главните основачи на стартапот WhatsApp, им порача на сите корисници на Facebook да ги избришат своите профили...


BlackBerry го седна Facebook на обвинителна клупа

BlackBerry го тужи Facebook за софтверски патент за размена на пораки. Порано производителот на смартфони беше гигант...


Основачот на Facebook вака го поминува животот

Марк Цукерберг е еден од најголемите револуционери на 21 век, кој го основа Facebook во студентските денови. Се разбира, тој го посвети...


WhatsApp лансираше посебна апликација за бизниси

WhatsApp Business е новата специјализирана апликација на Facebook и WhatsApp наменета за директна комуникација меѓу сопствениците на мали...


Skype воведува енкрипција за зголемена безбедност

Не можевме да поверуваме дека Skype, како сериозна апликација, досега немаше воведено енкрипција на разговорите. Skype како ...


WhatsApp ја активираше Live Location услугата

Апликацијата за допишување и повикување WhatsApp ја активираше новата услуга Live Location која на корисниците ќе им овозможи да ја...


Android повторно во опасност од малверот GhtostCtrl

Речиси секој нов ден имаме ситуација со нова верзија на малвер, спајвер или некои слични измамници што се обидуваат на секаков можен...


Facebook трие раце и за реклами во Messenger!?

Изгледа дека не е доволно тоа што Facebook ја раздели својата мобилна апликација на Facebook и Messenger, па сега одлучи и со Messenger...


Бројот на месечни корисници на Facebook достигна 2 милијарди!

Марк Цукерберг на својот Facebook профил објави дека бројот на корисници на социјалната мрежа официјално достигна неверојатна цифра од 2...


Кои апликации ги преферираат хакерите

Сајбер криминалците во последните години се во пораст како резултат на тоа што веќе сите плаќања се дигитализираат, исто како што се...


Facebook прерасна во крал на апликациите

Facebook го потврдува статусот на една од најмоќните компании во мобилната индустрија откако во првиот квартал од 2017-та има четири од...


WhatsApp и Signal не може ниту ЦИА да ги шпионира

WikiLeaks неодамна објави дека ЦИА може да не шпионира преку телефон, компјутер, смарт телевизор, камера и слично. Колку се безбедни...


Марк Цукерберг на пат да стане поголем и од Бил Гејтс

На почетокот на 2016 година Марк Цукерберг ја објави визијата за наредните десет години на Facebook. Тој најави големи инвестиции во...


Нов спам се шири на Messenger и WhatsApp

Корисниците на Facebook Messenger и WhatsApp повторно се мета на спамерски пораки. Во дојдовното сандаче ви стигнува порака со содржина...


ЕУ го предупредува WhatsApp за сузбивање на приватноста

Промената на политиката на WhatsAppза заштита на приватноста според која почна да споделува информации за телефонските броеви од Facebook...


WhatsApp: Speak ќе ви ги чите пораките на глас

WhatsApp ќе воведе опција Speak за читање на пораките на глас. Тоа значи дека која некој ќе ви пише порака на апликацијата, таа со помош...


WhatsApp нема да е безбеден како што беше - корисниците разочарани

Пред неколку години извршниот директор и основач на WhatsApp, Јан Кум, на официјалниот блог на компанијата напиша текст дека немаат...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm