Новости

Samsung Galaxy A7 (2018) ќе има тројна камера

Samsung Galaxy A7 (2018) како смартфон од високата класа на Samsung Mobile, а позициониран едно скалило под Galaxy S9, се очекува да...


Официјално стартува надградбата со iOs 12

Apple денес почнува нова етапа во софтверските надградби со новата верзија на оперативниот систем iOS 12 кој носи значителни подобрувања...


Huawei Mate 20 Pro ќе има скенер под самиот дисплеј?

Според наводна маска наменета за претстојниот Huawei Mate 20 Pro се открива дека постои голема шанса смартфонот да поседува скенер за...


Google лансира и розев Pixel 3?

Пред некое време се појавија шематски прикази за можниот дизајн и боите на претстојниот премиум смартфон Pixel 3 каде најмногу се...


iPhone XS и iPhone XS Max имаат екстра LTE брзини

Apple со пласирањето на новите модели на iPhone XS и iPhone XS Max покажа неколку новитети во хардверот, дизајнот и камерите, но сега...


Galaxy S8 полека, но сигурно стигна до Super Slow Motion

Samsung Mobile во употреба пушти нова софтверска надградба за не така стариот премиум смартфон Samsung Galaxy S8 кој доби подобрувања во...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...


Јубилејниот Samsung Galaxy S10 ќе донесе нов дизајн

Samsung Mobile ќе мора во наредниот период да покаже дека е подготвен да внесе свежина во својата понуда бидејќи мобилната индустрија не...


Првата демонстрација на 5G мрежа стигна од Македонски Телеком

Македонски Телеком го реализираше првото 5G демо во земјата, со што направи уште еден чекор кон воведувањето на оваа технологија во...


Преклопените смартфони на Huawei ќе заменат компјутер

Huawei е една од компаниите што цврсто гази на тлото со иновации и со продажба. За следната година компанијата ...


LG ќе биде втор снабдувач на iPhone за OLED

LG Display потпиша договор пред неколку месеци со Apple со цел да ја снабдува компанијата со OLED дисплеи...


Google ќе го руши Shazam со Sound Search

Google ќе лансира нова верзија на мобилната услуга за откривање на песни која ќе биде директен конкурент на веќе етаблираниот сервис...


Asus Zenfone 5z наскоро добива Android 9.0 Pie

Asus Zenfone 5z како еден од најновите поскапи модели на тајванскиот бренд кој беше лансиран во јуни, сосема очекувано е наскоро да ја...


Се појави мистериозен смартфон на Huawei со кожна маска

Huawei наскоро ќе лансира нов смартфон со многу невобичаен дизајн кој имаше обид да се пробие на пазарот пред неколку години. На сајтот...


Silver верзијата на Samsung Galaxy Note 9 доаѓа и во Европа

Samsung Mobile во период кога Apple ги лансираше своите нови смартфони реши да настапи со веќе добро проверената тактика, а тоа е својот...


Серијата Motorola Moto G7 дефинитивно доаѓа догодина

Moto G серијата на Motorola, сега развивана со помош на Lenovo, ќе продолжи и наредната година кога на корисниците ќе им биде достапна...


Samsung Galaxy S7 и S7 edge се супер безбедни

Samsung Mobile покажа голема посветеност на премиум смартфоните кои се стари две години. Samsung Galaxy S7 и S7 edge како ретко кои други...


Фото - Откриени боите на Google Pixel 3

Google го објави првиот „тизер“ како најава за претстојните нови смартфони на Pixel 3 серијата, а од него највидливи се трагите за...


Chrome за Android ќе проверува отпечатоци од прсти

Chrome во бета верзијата за Android најави нова функција која наскоро ќе стане официјална и дел од финалната апликација, а се однесува на...


Гејминг наследникот Razer Phone 2 доаѓа наскоро

Брендот за електроника Razer потврди дека официјално на 10 октомври ќе ја одржи промоцијата на новиот специјализиран смартфон за мобилен...


GPU Turbo пристигна кај Honor View 10

Honor View 10 смартфонот кој пролетта беше промовиран и пуштен во продажба со квалитетен хардвер сега добива и софтверско засилување за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm