Новости

Wi-Fi сертификат за надградба на Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition со Android 9 Pie

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition изгледа дека ќе биде надграден со Android 9 Pie. Според SamMobile, седум...


MyKi Pet уред за лесно лоцирање на домашните миленици

Телекомуникациската компанија Vip ја збогатува својата понуда со уште еден уникатен уред, овојпат наменет и дизајниран за домашните...


Дел од корисниците на новите iPhone-и се жалат на проблеми со сигналот

Новите модели на Apple телефоните во некои држави ќе бидат достапни од крајот на неделава, а веќе се грабаат....


Лансиран новиот таблет наменет за деца и возрасни - Huawei MediaPad T5

Huawei го претстави најновиот таблет MediaPad T5, кој е наменет и за деца и за возрасниСо помош на Аголот за деца....


Huawei со AI Cube со Alexa вграден софтвер го најави влезот на пазарот на паметни звучници

На IFA 2018, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI AI Cube, две-во-еден звучник со вграден софтвер...


"Turn on Wi-Fi automatically" ќе биде овозможено на Android 9.0 Pie

Android 9.0 Pie ќе има опција за автоматско вклучување на Wi-Fi мрежата, која моментално ја имаат Google Pixel...


Кои Galaxy J серии добиваат наскоро Android 8.0 Oreo

Samsung помина 11 модели од Galaxy J сериите преку Wi-Fi Alliance. Сите од нив се постари модели...


Samsung Galaxy Watch доби сертификат од FCC

Престојниот модел на Samsung Galaxy Watch ќе работи со Tizen 4.0 оперативен систем, нема да биде Wear OS. FCC...


„Мистериозен“ Samsung Galaxy телефон доби Wi-Fi сертификат

Непознат уред на Samsung со број на модел SM-J737T1 штотуку го доби својот Wi-Fi сертификат на 6 јули...


Направете го ова доколку имате проблем со Viber пораките

Со најновата надградба, Viber има нови функции, кои треба само да се подесат, а не е ништо страшно. Апликацијата...


Samsung Galaxy Tab S4 доби Wi-Fi сертификат

Samsung веќе и официјално е дека подготвува нова серија на таблети Samsung Galaxy Tab S4, а првиот модел веќе доби Wi-Fi сертификат, што...


За Android Auto повеќе не е потребен кабел

Google реши да им го „олесни“ животот на корисниците на софтверот Android Auto наменет за автомобилите со тоа што ќе може да се активира...


Samsung Galaxy A6 доби сертификат

Samsung Galaxy A6 доби Wi-Fi сертификат што значи дека сосема наскоро ќе биде целосно подготвен да биде пуштен во продажба.


Android Oreo надградбата ве информира за брзината на Wi-Fi

Надградбата на Android Oreo има одлична функција, со која ќе ви се прикажуваат брзините на сите Wi-Fi поврзувања, дури и пред да се...


Смарт автопатишта во Италија со дронови за интервенција

Италијанската компанија Carlo Ratti Associati во соработка со агенцијата за автопатишта ANAS ќе направи смарт автопат. Со новиот концепт...


Android сега ќе ви покажува колку брзи се Wi-Fi мрежите

Во новата верзија на оперативниот систем Android 8.1 Oreo е вклучена нова опција со која корисниците ќе може да ја проверуваат брзината...


Google ќе решава нови проблеми со Chromecast уредите

Google во последно време најмногу што прави е пуштање на софтверски надградби за решавање на бројни проблеми кои произлегоа во нивните...


Роботот Софија сака фамилија, зборува и за крштевка на ќерката

Хуманоидниот робот Софија го изненади светот, затоа што изрази желба за формирање на фамилија и да има дете. Таа вели дека својата ќерка...


Надградете го iPhone со најновиот безбеден iOS 11.1

Apple го објави iOS 11.1, првата најголема надградба откако официјално го лансираше новиот оперативен систем iOS 11. iOS 11.1 има над 70...


Сите што се на Wi-Fi конекција се во опасност

Наводно WPA2 е пробиен од хакерите, кој служи за безбедност на вашиот рутер и уредите што се поврзани на него. Тоа значи дека хакерите...


Откриен прв проблем со контролниот центар на iOS 11

По извршената надградба на iOS 11 корисниците го пријавија првиот поголем забележан проблем во контролниот центар. Имено на иконите за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm