Новости

Google пак ја утна со Pixel лаунчерот

Google воведе нов елемент на Pixel лаунчерот со виџет кој е поставен на доста чудно место, односно над главните вградени копиња за...


Google Calendar за iPhone конечно со виџет

Google конечно овозможи користење на информативен виџет за нивната Calendar апликација наменета за iPhone, па така освен иконата со...


Google Weather доби редизајн и топ прогноза

Google Weather информативниот виџет доби целосен редизајн со многу подобра визуелна презентација на податоците за временската прогноза, а...


Chrome за iOs 8 доби многу нови корисни финти

Google ја лансираше најновата верзија на интернет прелистувачот Chrome кој конечно ги користи сите можности на системот iOs 8 и внесува...


Забранетата Launcher апликација се враќа за iPhone

Apple пред шест месеци ја забрани една од најдобрите апликации Launcher за iPhone која овозможуваше користење на виџети од заклучениот...


Microsoft го претрка Google со Android 5.0 Lollipop апликација

Microsoft продолжува со изработка на супер апликации за Android кои полека имаат амбиција да ги заменат основните функции на Google. Тоа...


Google News and Weather сега и за iPhone

Apple овозможи во новата верзија на iOs 8 приказ на кратки информации од инсталираните апликации што одлично го согледа Google кој ја...


Google Play Music се менува од корен

Најновата модификација на Google Play Music има нов widget, поубав интерфејс и контроли за истата надвор од неа.


5 нови совети за заштеда на батеријата

Досега во повеќе наврати сме пишувале статии со едноставни трикови за заштеда на батеријата, како што е поставување на црна позадина,...


Galaxy Photo ќе го разубави вашиот смартфон

Samsung Mobile лансираше нова апликација Galaxy Photo која е наменета за подобра организација на заклучениот екран на смартфонот каде...


Колибри лаунчер за Android - Убавината е во малото

Apus Launcher е нова апликација за организација на менито на Android која има одлична функционалност и како што е заштитниот знак...


Три супер новитети во iOs 8

Во изминатите денови ги покривме речиси сите позначајни промени во новиот оперативен систем iOs 8, но овој Apple навистина се потрудил за...


SlideLock е клуч за секој смартфон

SlideLock е една од најновите апликации за Android која може да ја искористите за прилагодување на изгледот и функциите на заклучениот...


Првиот концепт за Android 5.0 Key Lime Pie

Во овој момент тешко е да се открие вистинскиот план на Google кој веќе требаше да го лансира најновиот петти по ред Android Key Lime...


Colourform со 50 нови HD виџети за Android

Во Google Play може да најдете голем избор на различни додатоци за почетното мени на вашиот Android, а секако најинтересни се HD...


Заменете го вообичаениот часовник во Android со ова

Во Play Store има еден куп видгети за часот, временската прогноза и батеријата, но поголемиот дел од нив се доста еднолични и досадни.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm