Новости

Пред 21 година ја фотографираше најпознатата позадина за Windows XP - Кој е тој

Bliss (Благослов) позадината за Windows XP беше најпопуларната фотографија на сите времиња и претставува најгледаната с...


Windows XP и Vista ќе бидат напуштени од Mozilla во јуни

Mozilla Firefox конечно одлучил да каже збогум на одамна напуштените оперативни системи на Microsoft. Windows Vista е оперативен систем...


Microsoft за нападот: Ажурирајте ги сите верзии од Windows XP до Windows 10

Информатичките напади од светски размери земаат поголем замав, при што во вторникот се појави дупка во Windows, поради која Microsoft...


Microsoft: Можни се нови, опасни сајбер напади!

Со цел да спречи нови напади од WannaCry ransomware, Microsoft претходно објави безбедносна закрпа за Windows. Новиот вирус буквално...


Windows 7 останува убедливо најдобар OS

Windows 7 се уште е доминантен на пазарот, без оглед на тоа што Microsoft се обидува да го симне од тронот најпопуларниот оперативен...


Windows XP инсталиран на iPhone 7!?

Корисникот што стои зад YouTube каналот Hacking Jules објавил видео, на кое може да се види како iPhone 7 функционира со 16 годишниот...


Microsoft известува: Windows 7 е стар и не е веќе безбеден!

Microsoft престанува да дава поддршка за Windows 7 оперативниот систем, затоа што сите ресурси ги вложува во Windows 10. Според...


Windows XP и Vista ќе станат ранливи со Mozzila Firefox

Mozilla Firefox од септември 2017 година нема веќе да функционира на компјутери со Windows XP и Vista оперативните системи. Денес овој...


Google Chrome - надградете го, има неколку новитети

Google ја претстави новата верзија на прелистувачот Chrome со бројни промени и новитети. Google Chrome веќе не ги поддржува оперативните...


Внимавајте: Истекува безбедносната подршка за Chrome на старите системи

Google објави дека повеќе нема да обезбедува безбедносна софтверска подршка за корисниците со постарите оперативни системи како Windows...


30 години патување до Windows 10 - историјата на Windows

Триесет години патување до Windows 10 платформата...


Апокалипса ќе ги погоди Windows XP компјутерите

Голема паника креваат медиумите кои известуваат за технологија поврзано со истекување на подршката на Microsoft за оперативниот систем...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm