Новости

Apple наскоро го лансира безжичниот полнач AirPower

Apple според повеќе извештаи од добавувачите во Азија наскоро ќе биде подготвен да го пушти во продажба одамна најавениот безжичен полнач...


Откриен нов адут на претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi подготвува смартфон кој ќе ги исполнува сите неопходни модерни смартфони. Тоа е претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе има Full...


Samsung ќе лансира нов безжичен полнач со Galaxy S9

Samsung најверојатно ќе лансира нов безжичен полнач наменет за претстојниот премиум смартфон Samsung Galaxy S9 со што ќе понуди...


Наскоро бежично ќе полниме смартфони од далечина

Федералната комисија за комуникации на САД му даде одобрение на стартапот Energous за развој на нивниот безжичен полнач WattUp кој може...


Apple со нова инвестиција во безжичното полнење

Apple неодамна ги претстави iPhone 8 и iPhone X како свои први смартфони со можност за безжично полнење, а сега прави дополнителни...


Ikea со пародија на Apple рекламира ламби како полначи

Шведскиот бренд за мебел Ikea направи одлична пародична рекламна кампања со користење на слоганите на Apple со цел да ги промовира своите...


Xiaomi ќе воведе безжично полнење

Xiaomi е најновиот бренд кој се приклучува на Wireless Power Consortium групацијата која го промовира и застапува Qi стандардот за...


Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го...


Фото: Apple подготвува свои безжични полначи

Подолго време се очекува од Apple да воведе безжично полнење за своите смартфони и тоа најверојатно ќе се реализира кај следниот премиум...


iPhone 8: Безжично полнење ќе го има дури во iOS 12

Љубителите на Apple беа воодушевени со иновативната опција за безжично полнење на iPhone 8, но ова нема да го добијат директно во...


Партнерот на Apple откри дека iPhone 8 ќе биде водоотпорен со безжично полнење

Роберт Хванг директорот на тајванската фабрика Wistron која е партнер на Apple за склопување на iPhone пред своите акционери открил дека...


Слушалките AirPods ќе служат и како полначи во иднина

Според патентот кој го регистрирал Apple, следната генерација на AirPods безжичните слушалки покрај за музика ќе може да се користат и...


Apple го одбра производителот на безжичниот полнач на iPhone 8

Apple веќе склучил договор со Lite-On Semiconductor која ќе биде компанија задолжена за производство на компонентите за безжичниот полнач...


Безжично полнење на автомобилите: Qualcomm и Mercedes имаат решение

Qualcomm во соработка со Mercedes го презентираа новиот хардвер Halo на саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас. Отсега...


Huawei планира заоблен екран за P10 и безжично полнење!?

Засега можеби се уште е рано да се откриваат повеќе детали за спецификациите на Huawei P10, но најновите жешки шпекулации откриваат дека...


Добри вести - LG G6 ќе биде водоотпорен со безжично полнење

LG Mobile ќе се потруди да направи квалитетен спој на функции и иновации за претстојниот LG G6 за кој се шпекулира дека нема да биде...


Потврдено - iPhone 7 со два екстра новитета

Можеби Android конкурентите одамна применија различни адути за своите премиум смартфони, но секогаш кога Apple воведува нешто ново тогаш...


iPhone 7 Plus е откриен со безжично полнење

Речиси секој ден се открива по еден нов детал за претстојниот фаблет iPhone 7 Plus за кој веќе знаеме дека ќе има дуо-камера, а сега...


iPhone конечно ќе може да се полни безжично

Долго најавуваните патенти на Apple за безжично полнење на батеријата можеби конечно ќе бидат искористени во конкретен производ, па затоа...


Доаѓа нов модел на LG G4 со безжично полнење

LG Mobile регистрираше нов модел на LG G4 преку американската агенција FCC за кој се открива само дека ќе располага со нов метод на...


Samsung му се потсмева на iPhone 6 - Заплеткан во кабли

Samsung најде нова тема за закачка со Apple и нивната гордост iPhone 6 потсмевајќи им се за неможноста за безжично полнење и постојаната...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus