Новости

Redmi K20 официјално ќе пристигне на 28 мај

Новиот премиум смартфон на Xiaomi кој се очекува да има сличен сетап со цена и перформанси како Poco F2, според офијалниот канал на...


Откриени сите детали за „рециклираниот“ Redmi 7A

Redmi суб-брендот на Xiaomi наскоро ќе лансира уште еден смартфон од 7 серија, но како што и асоцира неговото име со додавање на буквата...


Android 10 Q Beta веднаш достапен за Xiaomi смартфоните

Xiaomi покрај Huawei ќе биде уште еден бренд кој ќе лансира брзо софтверски надградби прифаќајќи ја новата програма на Google. Така...


Xiaomi Mi A3 и A3 Lite доаѓаат со Snapdragon 712 процесор

Новите Xiaomi Mi A3 и A3 Lite смартфони кои ќе бидат дел од евтината Android One програма, па така се очекува да имаат солидни...


Huawei со највисока продажба на почетокот на 2019 година

Објавени се информации  за највисоката продажба за почетокот на 2019 и цела 2018 година, според и...


OnePlus сака да направи нешто големо со идниот модел 7 Pro

OnePlus 7 Pro ќе биде вистински ѕвер од телефон, но ќе има поголема цена и не сме сигурни колку би....


Прикажан одличниот дизајн на Redmi Y3 со 32 MP селфи камера

Протече прво видео кое го прикажува одблиску дизајнот на претстојниот супер сефли смартфон Redmi Y3 како дел од понудата на суб-брендот...


Првиот човек на Xiaomi го донира својот бонус од 1 милијарда долари

За „придонес во компанијата“ во последните години, шефот на Xiaomi добил бонус во акции, чија вредност според...


Xiaomi со екстра производство на Mi 9/SE

Xiaomi го засили производство на премиум смартфоните Mi 9 и Mi 9 SE поради огромниот интерес кај купувачите кој очигледно ги надминал...


Pocophone F1 доби Dark Mode

Pocophone F1 доби нови визуелни и функционални измени во интерфејсот благодарение на надградбата која е наменета за специјализираниот...


Xiaomi телефонот со двоен преклоп во ново видео

Претседателот на Xiaomi, Бин Лин, објави слика со телефонот на двоен преклоп на Xiaomi. Сликата беше објавена ....


Поевтиниот Xiaomi Mi 9 SE наскоро и во Европа?

Xiaomi на листата на уреди за глобална усогласеност го додаде и Xiaomi Mi 9 SE кој е поевтина верзија на моќниот Xiaomi Mi 9, но исто...


Xiaomi ги лансираше двојно поевтините безжични слушалки AirDots

Xiaomi под суб-брендот Redmi ги лансираше новите безжични слушалки AirDots кои се двојно поевтини од AirPods на Apple и Galaxy Buds на...


Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а...


Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената,...


Apple е под притисок на иновациите од истокот

Huawei, Samsung, Xiaomi и другите компании развиваат телефони со екрани на виткање, а на Apple изгледа ќ...


Што ќе понуди "обичниот" Redmi 7?

По лансирањето на Note верзиите суб-брендот Redmi наскоро треба да го презентира и обичниот модел на Redmi 7 чии спецификации...


Конечно ги имаме цените за предводникот Xiaomi the Mi 9

Пред четири дена Xiaomi го најави најновиот предводник — Xiaomi Mi 9. Импресивен смартфон, со прифатлива....


Xiaomi Mi Mix 3 5G е тука... и не е скап!

Xiaomi е една од првите компании што одржа гламурозен евент во Барселона на 2019 Mobile World Congress, презентирајќи го Mi Mix...


Проѕирниот Xiaomi Mi 9 ќе се вика Battle Angel

Xiaomi подготвува посебна верзија на Mi 9 премиум смартфонот кој ќе има проѕирна масла преку која ќе може да се видат внатрешните...


Една третина од европскиот колач лапаат кинеските брендови

Canalys објави дека кинеските смартфони заземаат дури една третина од европскиот пазар, и се повеќе ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm