Новости

Sony Xperia XZ2 се надградува со Android 9.0 Pie

Sony Xperia XZ2 како лански премиум смартфон е подготвен за добивање на софтверската надградба со последната достапна верзија на системот...


Погледнете на кои телефони може да ја играте Fortnite

Се уште не е познато дали Fortnite ќе може да се преземе директно од Google Playstore или сите што...


Видео: Sony се пофали со супериорната камера на Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile објави промотивно видео направено со како што велат супериорната камера на Xperia XZ2 Premium која располага со најнапредниот...


Sony Xperia XZ3 Premium има голем потенцијал

Се повеќе се зборува за најновиот предводник на Sony, кој дефинитивно излегува ова лето на IFA 2018 во Берлин...


LG G7 ThinQ има „скриен“ режим за HDR10 видео

Претходно пишувавме дека LG го претстави најновиот премиум модел G7 ThinQ со супер светол дисплеј и двојна...


Sony Xperia XZ2 Premium има супер остар 4K дисплеј и двојна задна камера

XZ2 Premium има спецификации кои ги ставаат во сенка сите конкуренти од високата класа, како 4K дисплеј и двојна камера со максимална...


Sony Xperia XZ2 смартфоните пофалени за издржливоста на батеријата

Sony Mobile се пофали со истражувањето на Strategy Analytics компанијата која за нивни потреби ги тестирала батериите на Xperia XZ2 и...


Sony Xperia XZ2 Pro сепак, не е целосно откажам?

Sony најверојатно не се откажал целосно од нов смартфон кој ќе ги има карактеристиките на Sony Xperia XZ2 Pro кој кратко пред одржувањето...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact достапни за преднарачки во Европа

Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact смартфоните кои официјално беа претставени на MWC 2018 во Барселона веќе се достапни за преднарачки во...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact: Светла точка на MWC 2018

Sony штандот беше еден од најголемите на Mobile World Congress, кој ги презентираше новите модели од XZ серијата - Xperia XZ2 и XZ2...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact на MWC: Добра камера и безжични слушалки

Sony не изненади на MWC 2018 во Барселона со новиот предводник Sony Xperia XZ2. Излегува дека информациите...


Инфо за спецификациите на Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact

Новите модели на Sony доаѓаат официјално на MWC 2018 во Барселона, кои се очекува да бидат поевтини од Samsung Galaxy S9...


Се појави и Sony Xperia XZ2 Pro со Full Display

Откако вчера прв пат пишувавме за новиот Sony Xperia XZ2 кој за прв пат се појави на неофицијален бенчмарк тест, сега по него следува и...


Потврден нов смартфон на Sony со Full Display

Sony Mobile годинава целосно ќе се посвети на изработка на смартфони со Full Display со размер од 18:9 со цел да го фати последниот тренд...


Sony Xperia XZ2 откриен по грешка од мобилен оператор

Мобилниот оператор Three Ireland на прашање на корисник на Twitter по грешка даде одговор за засега неофицијалниот смартфон Sony Xperia...


Xperia XZ2 Compact: Спецификации за новиот премиум модел на Sony

Xperia XZ2 Compact е новиот премиум модел на телефон на Sony, за кого протекоа нови информации. Моделот ќе располага со 5 инчен дисплеј....


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm