Новости

YouTube со приоритет за борба против лажни вести

YouTube неколку недели ќе прикажува и текстови од Wikipediа и други релевантни веб страници. Тоа ќе го прави со цел...


Dark Mode на YouTube конечно активиран и на смартфон

YouTube ја активираше опцијата за ноќно работење Dark Mode која сега и официјално е дел од мобилните апликации, најпрво достапна за iOs,...


Погледнете што промовираат првите видеа со Samsung Galaxy S9

Објавени се на YouTube три видеа за претстојниот модел Samsung Galaxy S9 од страна на Sa...


Како телевизорот функционира и како се прикажуваат сликите

YouTube каналот "The Slow Mo Guys" е познат по неговите забавени снимки, на кој сега имаме објаснување како функционира...


Дали CoinDaddy прави будала или прави пари од криптовалутите

Bitcoin лудницата се прошири и кај музичкиот свет. Запознајте го раперот CoinDaddy, кој е поранешен агент за недвижнини, чие вистинско...


YouTube воведува строги правила за партнерската програма

Забележан е раст на објавувањето на видеа во 2017 година на платформата на YouTube за заработка на пари. Компанијата неколку пати...


Amazon за инает на Google ќе прави клон на YouTube

Amazon на силен начин ќе му возврати на Google поради повлекувањето на видео сервисот YouTube од смарт звучникот Amazon Echo кој има...


Најплатен YouTube-р за 2017: Заработил 16,5 милиони долари

Кога ќе слушнете дека некој во четири ноќта ги распродадел картите за настап во Sydney Opera House и го соборил рекордот за најбрзо...


Despacito владее со светот, но со најлошото YouTube Rewind видео досега

YouTube го промовираше Rewind видеото кое ја прикажува цела 2017 година со најпознатите песни како Despacito, повеќе пренкстери, влогери,...


Remix ќе биде новиот стриминг за музика на YouTube

Google со сите можни напори и ресурси се обидува да креира квалитетна мобилна апликација за музички стриминг и тоа тешко им оди со сите...


Android 8.1 Oreo и Go Edition: Повисоко ниво со иновации и безбедност

Google објави дека се спремни двата нови оперативни системи: Android 8.1 Oreo и Android Oreo (Go Edition). Проблемот со најновиот Android...


Тестирање на замрзнати iPhone 8 и Samsung Galaxy Note 8

GizmoSlip е YouTube каналот што објавува различни тестирања со најновиот премиум модели на смартфони. Сега е на ред drop тестот со iPhone...


Тестирање на iPhone 8 Plus со тостер

Популарниот канал TechRax на YouTube е еден од најпознатите тестатори на телефони, кои немилосрдно ги пробуваат новите модели на телефони...


Конечно YouTube видеа ќе се споделуваат преку iMessage

Google по долго време на чекање конечно овозможи видеата на YouTube да се споделуваат директно во порака преку апликацијата iMessage за...


Google му се скара на Amazon и го тргна YouTube

Google очигледно му е лут на Amazon бидејќи донесе одлука да го забрани видео сервисот YouTube на паметниот звучник Amazon Echo Show....


YouTube даде целосна HDR 10 поддршка за Galaxy S8/S8+

YouTube е новиот видео сервис кој овозможи целосна поддршка за HDR 10 стандардот со кој располагаат супер смартфоните Galaxy S8 и Galaxy...


Ќе успее ли Facebook да ги уништи YouTube и Netflix?

Претходно пишувавме дека Facebook ја воведува новата платформа Watch, наменета за гледање видеа во живо и веќе снимани видео клипови...


YouTube Music дозволи неограничено симнување музика

Претплатниците на YouTube Red во делот на YouTube Music отсега ќе може неограничено да симнуваат музика која потоа ќе може да ја слушаат...


Видеа од YouTube ќе гледате директно во WhatsApp

WhatsApp мобилната апликација за испраќање на брзи пораки доби нова надградба со која се овозможува линковите од видеата на YouTube кои...


Furious 7 Soundtrack го надмина Gangnam Style како најгледано видео!?

Пет години Psy беше гордиот сопственик на најгледаното видео на YouTube, односно неговиот хит Gangnam Style, кое достигна 2 милијарди и...


Ниту булдожер не може да го уништи Nokia 3310

Nokia 3310 се тестира екстремно на ова видео од Мислав Бушиќ, кој ја фрла, отвара пиво со неа и на крај, најекстремниот со тест ја...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus