Новости

eBay му го укинува приматот за плаќање на PayPal

Онлајн шопинг гигантот eBay реши да му го тргне приматот на PayPal за вршење на главните трансакции, плаќања и обработка на нарачки од...


LG G6 (64GB) падна под 400 долари на eBay

LG G6 е моментално ставен на eBay со многу ниска цена, кој минативе недели беше предмет на големи кампањи, поради претстојниот модел V30....


Ретро Apple патики одат на аукција со цена од 15.000 долари

Патиките на Apple датираат од 90-те години, кога се продаваа за 80 долари. Белите патики биле само за вработените во Apple, а интересно е...


Google Pixel со 50 долари попуст на eBay

По неколку месеци од пласманот на Google Pixel конечно е воведен попуст вреден 50 долари, па така заинтересираните купувачи може да го...


Facebook и Instagram забрануваат продажба на оружје

Кога истрагата потврди дека оружјето за двете убиства во САД се купени преку Facebook, од компанијата веднаш реагирале. Пристапот кон...


Почнува Cyber Monday, загрејте ги кредитните картички за шопинг

За разлика од традиционалниот шопинг празник Black Friday кога има огромни турканици, инциденти, лажни попусти и многу трговски трикови,...


Како младиот Елон Маск започнал со бизнис

Елон Маск има посебна животна приказна како претприемач и лидер на двете големи компании SpaceX и Tesla Motors...


Колку пари вредите како корисник за технолошките компании

Страницата Howmuch.net се обидела да престмета колку е вреден секој корисник за технолошките компании...


ZTE Blade S6 Plus лансиран во Европа за 279 евра

ZTE со најновиот смартфон ZTE Blade S6 Plus реши да примени една поинаква стратегија и наместо да го продава преку кинеските онлајн...


Ријaна му го скрши сега ќе го збогати

Пејачката Ријана на натпревар од НБА лигата имаше мала незгода при која му го скрши телефонот на полицаец кој побара од неа да направат...


HTC пред дебакл - Продаден првиот HTC One 2 на eBay

HTC се соочува со голем дебакл откако е продаден првиот модел на HTC One 2 на eBay. Се работи за уред брендиран од американскиот оператор...


Дефинитивен крај за Flappy Bird на eBay

Екстремно заразната игра Flappy Bird неодамна беше повлечена од страна на креаторот Донг Енгајен и на eBay се појавија голем број на...


PayPal врти 10 милијарди долари годишно

Компанијата за електронска наплата PayPal се пофали дека низ нивните виртуелни канали минуваат 10 милијарди долари годишно.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm