Новости

5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Backup од стар iPhone за префрлање податоци на iPhone X

За да ги зачувате вашите податоци од стариот iPhone и да ги префрлите на новиот iPhone X, земете го стариот iPhone => Settings => iCloud...


Фатен е крадец на фестивал со 130 iPhone-и во ранецот

Замислете, 130 посетители на музичкиот фестивал Coachella биле ограбени, односно им бил украден нивниот iPhone. Корисниците ги откриле...


1,5 година затвор поради хакирање на славни личности

36-годишен човек од САД предизвика скандал пред две години, кога почна со објавување на славните личности на 4chan и reddit. Имаше многу...


5 години затвор за хакирање голи слики од познатите

Хакерот Едвард Мајерчик ја призна вината за пробивањето на корисничките сметки на iCloud од каде украде голем број на голи слики од...


Блокирана iOS 9.3 надградбата за постарите уреди

Apple за постарите уреди како iPhone 5s, iPad Air или постари модели воведе услов за внесување на податоците од iCloud сметката, па...


Њет за iPhone - Русите ќе го забранат популарниот смартфон

Руските медиуми пренесуваат дека од 1 јануари 2015 година постои голема можност за забрана за продажба на новите iPhone 6, iPhone 6 Plus,...


Трикови за побрз и поефикасен iOS 8

Новата верзија на оперативниот систем iOs 8 веќе е стабилизирана и почетните проблеми веќе се надминати што значи дека време е конечно да...


Пристигна iOs 8 - Совети за инсталирање и Backup

Денес Apple ќе ја започне доставата на најновата верзија на оперативниот систем iOs 8 која ќе донесе голем број на нови функции и...


Голите фотки на славните хакнати преку iPhone

Анонимна група на хакери успеа да постави стотици слики од познатите актерки и пејачки од Холивуд, а според експертите за безбедност...


Анализа: Кое е најдоброто Cloud решение за мобилен и десктоп

Корисниците кои имаат многу фајлови, слики, документи и друг вид на содржини секогаш размислуваат кое е најдоброто решение за складирање...


Sunrise - Апликација што им одржа лекција на Google и Apple

Sunrise е нова апликација за календар на вашиот смартфон или лаптоп и добива врвни оценки поради одличниот дизајн, големиот избор на...


Официјално iOs 8 - Еве што е ново

Apple денес ја одржа традиционалната конференција на партнери и девелопери WWDC 2014 на која како што претпоставувавме фокусот ќе биде...


Apple подготвува фејслифтинг на iTunes

Apple работи на визуелен, а помалку и софтверски, редизајн, фејслифтинг на iTunes store.


Излезе iOS 6 beta 2 за тестирање

Apple ја претстави втората beta верзија за новиот iOS 6, наменета за тестирање со кодно име iOS 6 beta 2.


Apple работи на iTunes 11 со iCloud

Се зборува дека Apple работи на новата верзија за iTunes, со реден број 11, која наводно ќе поддржува и iCloud контрола.


Google Drive ќе нуди 5GB простор за мобилни

Услугата за складирање на податоци во склоп на апликацијата Google Drive, која најпрво ќе се појави за Android ќе нуди слбоден простор од...


HTCSense.com ќе ви ги брише фајловите?

HTC најави дека набрзо ќе го затвори сајтот HTCSense.com, поради реновирање, но после тоа корисниците нема да ги добјат фајловите назад?!


iPhone 5

Еве еден интересен концепт - видео во продолжение


iCloud достигна 85 милиони корисници

Уште еден доказ за многукратното користење на iCloud


Излезе iOS 5 – што ни носи?!

Конечно заврши чекањето околу новостите на Apple. Прво излезе долго-очекуваниот iPhone, а сега Apple веќе ни ја претставија и најновата...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm