Новости

Новата надградба за iPhone колку добра толку лоша

Apple со iOs 12.4 надградбата го реши проблемот со безбедносната грешка во софтверот на FaceTime, но откако истата е доставена до...


iOS 12.1.4 го решава големиот проблем со FaceTime на iPhone

Apple со најновата софтверска надградба на iOs 12.1.4 ќе го реши големиот проблем со грешката во FaceTime апликацијата која овозможуваше...


iOS 12.1 пристигнува денес со новитет eSIM поддршка

Евентот на Apple се одржува денес, на кој треба да бидат презентирани новите продукти и новиот мобилен оперативен...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Apple несопирлив: iOs 12 веќе е над 50% учество

Стратегијата на Apple за долгорочна софтверска поддршка на неговите корисници се покажа како многу успешна бидејќи новата верзија на...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


iOs 12 со рекордна надградба, го престигна и iOs 11

Оперативниот систем на Apple iOs 12 бележи рекордно брза надградба со неверојатно темпо и за помалку од еден месец изби на врвот според...


iPhone XS има проблем со прием на сигнал и полнењето

iPhone XS и iPhone XS Max имаат проблем со приемот на сигналот и со полнењето, се жалат корисниците. Проблемот со полнењето...


Како ќе се контролира длабочината на фокусот на iOs 12?

Во новата помала бета верзија на iOs 12.1 се тестира нова опција за корисниците на поновите iPhone смартфони со дуо  камера на која може...


Google Maps сега функционира и во Apple CarPlay

Благодарение на новата верзија на оперативниот систем iOs 12 корисниците на Apple CarPlay во своите автомобили ќе може да инсталираат...


WWDC донесе освежување со најновиот софтвер iOS 12 во iPhone

WWDC конференцијата на Apple се фокусираше на најновиот оперативен систем на компанијата ...


Apple спрема големо изненадување за iPhone 5S

Apple ќе ги израдува кориснциите на 5 годишниот телефон со iOS 12 надградба, која би требало официјално да се појави...


iPhone 8: Безжично полнење ќе го има дури во iOS 12

Љубителите на Apple беа воодушевени со иновативната опција за безжично полнење на iPhone 8, но ова нема да го добијат директно во...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm