Новости

NBA 2K18 пристигна за iPhone најреална досега

Кошаркарската симулација NBA 2K18 е лансирана за iPhone и iPad со неверојатно реална графика која е убедливо најдобра досега со одличен...


Apple Music променета со многу друштвени елементи

Новата верзија на апликацијата Apple Music по надградбата со оперативниот систем iOS 11 нсои повеќе промени во дизајнот и функциите, но...


Споредба: iOS или Android - Што е подобро

Blancco Technology Group компанијата правела мало истражување, со кое сака да демонстрира дали е подобар Android или iOS како оперативен...


Како да споделите GIF на Instagram

Може ли да се споделат GIF датотеки преку Instagram? Instagram нема матична поддршка за GIF слики, но сепак е возможно..


Новиот Google Earth конечно и на iOS

Google по неколку месеци конечно ја лансираше специјализираната iOs верзија на новиот Google Earth кој сега ќе може да го користат...


Lenovo таблет со свиткување се трансформира во смартфон

Lenovo го презентираше на својот голем настан - Lenovo Tech World. Lenovo навистина се потрудил да произведе одличен уред, што може да се...


Сите што имаат iPhone, веднаш да го апдејтуваат iOS

Сите iPhone корисници се во опасност поради опасен хакерски напад во iOS. Следствено на тоа Apple објави безбедносна надградба за...


Конечно, ова е популарната „Siri“, ја познавате ли?

Ја знаете ли Сузан Бенет? Таа е жената на која iOS корисниците секој ден и го слушаат гласот, но, никој не ја познава...


Seeing AI апликацијата на Microsoft им помага на слепите

Microsoft ја креирал апликацијата Seeing AI за смартфон, која со помош на вештачката интелигенција им помага на слепите да го видат...


TripAdvisor е апликација што ќе ви го олесни патувањето

TripAdvisor е дигитален туристички водич, преку кој се доаѓа до информации за најдобрите ресторани, хотели и други атрактивни локации што...


iPhone 8: Безжично полнење ќе го има дури во iOS 12

Љубителите на Apple беа воодушевени со иновативната опција за безжично полнење на iPhone 8, но ова нема да го добијат директно во...


Google Calendar за iPhone конечно со виџет

Google конечно овозможи користење на информативен виџет за нивната Calendar апликација наменета за iPhone, па така освен иконата со...


Реалистичен концепт од iPhone 8 - Како би можел да изгледа

Украинскиот дизајнер Владимир Обсхански се обидел да го дизајнира концептот на новиот модел iPhone 8 со 5.8-инчен "edge-to-edge" OLED...


WWDC 2017: Официјално претставени iPad Pro - 10.5 и 12.9

Apple официјално ги претстави двата нови модела од iPad Pro линијата на грандиозниот Worldwide Developers Conference 2017. 12.9-инчениот...


Apple прв пат лансира File Manager со iOs 11

Долго време Apple не им нудеше на корисниците вистински File Manager за управување со сите фолдери и фајлови кои се инсталирани на iPhone...


Apple покажа иновации и со 11-та верзија на iOs

Apple на годинешната WWDC конференција во Калифорнија уште еднаш покажа дека е способен да лансира нови функции и повторно да го збогати...


Google Assistant за iPhone веќе е достапен за симнување

Google како што се очекуваше на годинешната i/o конференција го престави Google  Assistant наменет за iPhone кој ќе ги има речиси истите...


iOS 10.3.2: Лансирана најновата надградба на Apple

iOS 10.3.2 надградбата за iPhone, iPad и iPod Touch е достапна, која е компатибилна со сите уреди што функционираат со iOS 10, заедно со...


Google Assistant доаѓа и за iPhone?

Ќе дозволи ли Apple уште една директна конкуренција во својот екосистем во делот на дигиталните гласовни асистенти?


22 Seconds е динамична и заразна игра

Играта за смартфони и таблети 22 Seconds е бесплатна и би можела да стане хит меѓу милиони луѓе на планетата. Станува збор за игра што...


iPhone 8 би можел да биде откриен за 1 месец

Речиси сите карактеристики се откриени за iPhone 8 преку протечени информации, за кои сме сигурни дека 90% од нив се вистинити. iPhone...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA