Новости

Најмоќните Apple таблети со различни екрани

Двата нови модела на iPad Pro се најмоќните таблети кои досега Apple ги имал. Располагаат со тенки рабови околу...


Apple ги претстави новите iPad Pro, MacBook Air и конечно новиот Mac mini!

Apple ги освежи популарните уреди, коишто сега доаѓаат со помоќен хардвер, а во продажба излегуваат уште ...


Project Linda: Концепт со Razer Phone во главна улога, комплет со лаптоп

Razer е познат меѓу компјутерските игри, кој на CES саемот го претстави својот лаптоп со три екрани. Најдобрата...


iPad Pro на мета на критики од Сатја Надела

Apple со години го исмеваше Microsoft со "Get a Mac" рекламите, но сега е обратно. Ставот на Microsoft за Apple е дека Windows 10...


iPad Pro ќе добие Touch Cover тастатура од Microsoft

Microsoft годиниве се фокусираше кон изработка на софтвери за други компании и тоа одлично му оди...


Surface Pro vs. iPad Pro - Кој кого копира?

Рајан Гевин, генерален менаџер на серијата Surface во Microsoft, вели дека iPad Pro е „добар пример“ за таблет дизајниран аналогно на...


Microsoft: Apple не копираше со iPad Pro

Рајан Гавин менаџерот на Surface линијата тврди дека Apple ги ископирале со новата генерација на iPad Pro таблети кои се повеќе се...


Откриено колку RAM меморија имаат новите iPad таблети

Благодарение на тестови кои се објавени на бенчмарк сајтот GeekBench се открива дека новите iPad Pro таблети со 10 и 12 инчи располагаат...


Прво промо видео за новите iPad Pro таблети - Моќни во секое време

Apple ја лансираше првата промо реклама за новите таблет iPad Pro со 10,5 и 12,9 инчни екрани кои имаат за нијанса потенки тела и...


WWDC 2017: Официјално претставени iPad Pro - 10.5 и 12.9

Apple официјално ги претстави двата нови модела од iPad Pro линијата на грандиозниот Worldwide Developers Conference 2017. 12.9-инчениот...


iPhone 7 Plus растури на AnTuTu: Топ 10 смартфони за 2016г.

AnTuTu е најпопуларната платформа за тестирање на брзина на смартфони. Таа објави три листи со рангирање на телефоните што го поминале...


Потврдено: Apple подготува дури три различни модели на iPad

Apple подготвува три различни модели на новата генерација на iPad таблети кои ќе имаат големина на екранот 9.7 инчи за стандардниот...


Новите iPad таблети без физичко копче за ултра тенко тело

Последните шпекулации кои се шират околу новите iPad модели тврдат дека Apple ќе го отстрани физичкото Home копче со цел да се заштеди на...


Apple ќе лансира 10.5 инчен iPad во март следната година !?

По се изгледа шегите дека Apple ќе лансира нов таблет кој ќе се вика iPad Maxi Mini ќе се остварат бидејќи планирана е нова големина...


Huawei му се придружи на Microsoft во нападот врз Apple

Huawei лансираше своја кампања со која му се придружува на Microsoft во нападот врз Apple и нивниот iPad Pro со тоа што ги истакнуваат...


Logitech лансираше Logi BASE потпирач за iPad Pro

Logitech креираше специјализиран Logi BASE потпирач за таблетот iPad Pro кој може да биде од голема користи бидејќи со 12.9 инчниот екран...


iPhone SE и iPad Pro - видеа од првите сочни реклами на Apple

Ова се рекламите за помалата верзија на iPhone 6S - iPhone SE и таблетот iPad Pro 9,7-инчен дисплеј. iPhone SE има ист процесор како...


iPad Pro 9.7 и не е баш профи со само 2 GB RAM

Откако се откри дека помалиот iPad Pro со 9.7 инчен екран има ослабен A9X процесор, сега се открива дека таблетот тешко ќе пројде во...


iPad Air Pro работи со ослабен A9X процесор

Apple како што очекувавме направи мала конфузија со новиот „мини“ таблет iPad Air Pro кој е помала верзија на уредот со 12.9 инчи, но без...


Pro верзијата на iPad Air ќе биде поскапа

Најновите информации за претстојниот iPad Air Pro откриваат дека таблетот ќе биде доста поскап и основниот модел со 9.7 инчен екран ќе...


iPhone и iPad - Apple официјално закажа конференција за 21 март

Конференцијата на Apple официјално најавена за 21 март, на која ќе се претстават новите модели iPhone 5se и iPad Air 3 или помалиот iPad...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm