Новости

Ikea со пародија на Apple рекламира ламби како полначи

Шведскиот бренд за мебел Ikea направи одлична пародична рекламна кампања со користење на слоганите на Apple со цел да ги промовира своите...


Распакување на iPhone 8 и 8 Plus

Ако се уште не сте ги виделе iPhone 8 и 8 Plus, ова е вашата шанса да ѕирнете како се спакувани и како изгледаат. Погледнете го видеото...


Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум...


Дали iPhone 8 преживува виткање и гребење?

JerryRigEverything го стави iPhone 8 на тапет, со тоа што тестира на суров начин: го гребе, го пали, и го витка...


Стартува продажбата на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

По само десет дена од промоцијата Apple започна со онлајн продажбата на новите квалитетни смартфони iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои се веќе...


Што значи Bionic за процесорот на iPhone X?

Apple успешно го разви сопствениот A11 Bionic процесор кој ја уништи конкуренцијата на сите бенчмарк тестови постигнувајќи рекордни...


Премиум моделот на Huawei ќе чини повеќе од iPhone X

Дури и iPhone X ќе биде поевтин од претстојните модели Huawei Mate 10/Mate 10 Pro. Цената на iPhone X изнесува 999 долари, додека...


iPhone 8 и 8 Plus во промо видео со нивните функционалности

Пред една недела беа официјално претставени iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои доаѓаат со 4.7 инчен и 5.5 инчен дисплеј, соодветно...


Се активираше iOs 11 - Ова се новитетите

Apple ја стартуваше надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на iOs 11 која е достапна за повеќето нови iPhone смартфони,...


Samsung покажа како да се префрлите од iPhone на Galaxy Note 8

Samsung објави видео туторијал за сите корисници на iPhone кои сакаат да купат Galaxy смартфон и штом ја направат промената како полесно...


Промо фејлот на Face ID не е грешка на iPhone X

При промоцијата на новиот iPhone X, еден од директорите на Apple, Крег Федериги ја имаше честа да го претстави главниот новитет Face ID...


Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со...


Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го...


А11 процесорот за iPhone 8 „растури“ на тестовите

На само неколку часа до промоцијата на iPhone 8 се појави првиот неофицијален бенчмарк тест на неговиот нов процесор Apple A11 кој ќе има...


Следете: За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

За неколку часа започнува специјалниот промотивен настан на Apple кој за прв пат ќе се одржи во Стив Џобс театарот во Калифорнија веднаш...


Тим Кук: Apple iPhone не е само за богатите

Тим Кук, извршниот директор на Apple во интервју за Fortune магазинот потенцираше дека не е вистина тврдењето дека производите на...


Видео: iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

Apple најверојатно во следниот топ модел iPhone X кој се очекува да биде најмоќен и најскап во историјата ќе ги склопи сите иновации кои...


Фото: iPhone X спореден со неговите претходници

RedmondPie објави интересни фотки на кои се гледа модел или прототип на iPhone X сликан до неговите претходници iPhone 7 и iPhone 7 Plus...


Која апликација му е дозволена на Трамп на iPhone ?

Специјалниот iPhone кој го користи американскиот претседател Доналд Трамп има неколку исклучоци кога е во прашање користењето на...


Јубилејниот смартфон на Apple ќе биде iPhone X

Apple одбележува 10 години од лансирањето на својот прв смартфон па се уште се води голема полемика како ќе се вика јубилејниот модел кој...


iPhone Edition ќе се вика јубилејниот телефон на Apple

Само уште 9 дена имаме преостанато додека Apple да ги открие моделите од 2017 година. Сигурни извори од пакувањето на Apple телефоните...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA