Новости

Премиум iPhone ќе почне да се произведува надвор од Кина

Apple донесе одлука со којашто започнува со производство на своите iPhone предводници во Индија...


Реклама: Надградба од iPhone на Samsung Galaxy

Samsung во оваа реклама ви препорачува да се префрлите од Apple на Galaxy, а овој процес го нарекува „надградба“...


iPhone X не може да го постигне рекордот на iPhone 6, 7 и 8

Apple не може да ја зголеми продажбата на јубилениот смартфон, а рекордот по продажба на iPhone 6...


Дејзи е новиот робот на Apple за рециклирање

Дејзи е новиот робот на Apple, кој се употребува само за рециклирање, односно, ги одделува сите компоненти ...


Колку точно Apple го забавува iPhone со стара батерија

Apple во iOS 10.2.1 додаде функција за управување со батеријата на iPhone. Таа намерно ја намалуваше брзината на iPhone...


Eye додаток за да добиете Android на iPhone

Постои едноставен начин за да користите Android оперативен систем на iPhone, без да мора да бидете информатички гуру или слично....


Вип ја финишираше големата наградна игра со доделени 77 iPhone 6s смартфони

Вип ја заврши големата наградна игра „Надополни и играј за iPhone 6s“ со која додели 77 iPhone 6s телефони на 77 среќни добитници....


iOS 10.2 ја зашемети батеријата на iPhone

Apple имаше намера да реши проблеми со iOS 10.2 надградбата, но направи уште полошо, затоа што батериите се надвор од контрола при...


Apple дефект - некои корисници не знаат да ракуваат со смартфонот

Претходно пишувавме дека Apple ќе дава по 149 долари за дефектот со дисплејот на iPhone 6 и iPhone 6S, кои имаат проблем со “болест при...


Вип ве наградува - 77 телефони iPhone 6s за 77 среќни добитници

Вип почнува голема наградна игра со која сите Припејд корисници на мобилната телефонија добиваат можност во наредните единаесет недели да...


iPhone 6 Plus експлодирал во џеб на студент

Студентот Дарин Хлавати доживеал експлозија со неговиот телефон iPhone 6 Plus во задниот џеб на панталоните и му се направила дупка...


Во стилот на Џими Кимел: Со стар модел ги лажат дека е iPhone 7

iPhone 7 доби многу критики и исмевања за дизајнот, кој е речиси идентичен како претходниот iPhone 6. Во оваа пригода Џими Кимел ја...


Apple не реагира за проблемот со iPhone

Претходно пишувавме дека корисниците на iPhone 6 и 6 Plus имаат проблем со дисплејот, односно технологијата за допир на екранот не...


Екраните на iPhone 6 и 6 Plus не реагираат на допир!?

Корисниците на iPhone 6 и iPhone 6 Plus се жалат од проблеми со дисплеите, кои многу често не реагирале на допир...


Apple ја лансираше петтата јавна бета верзија на iOS 10

Бета тестерите на Apple ќе ја добијат петтата по ред тест верзија на iOS 10 која најверојатно ќе биде последна пред финалната надградба...


Apple ја местел цената на iPhone во Русија?!

Руското анти-монополско законодавство го обвинува Apple дека учествувал во местењето на малопродажните цени на iPhone. Компанијата од...


Pokemon Go - Футрола за фаќање на ретки Покемони

Ако сакате да фатите некој редок Покемон, оваа 3D печатена футрола ќе ви помогне со специјална топка. Исечената средина на футролата им...


iPhone се ближи до недостижен рекорд, наскоро 1 милијарда смартфони

Apple најверојатно ќе стане првиот премиум бренд кој успеал да продаде 1 милијарда модели на најскапиот iPhone. Продажбата иако малку...


Американските армиски специјалци се подновија со iPhone 6s

Американската команда за специјална операции на армијата реши да ги замени досегашните Galaxy Note 2 смартфони со новите модели на iPhone...


Новo видео од Кина: iPhone 7 против iPhone 6s

Благодарение на изворите од фабриката Foxconn кинезите успеаја да протечат уште едно видео кое овој пат ги спроведува прототипот на...


Слатка победа: Galaxy S7 го порази iPhone 6s на негов терен

Samsung прерасна во најуспешниот мобилен бренд на светот втор квартал по ред успевајќи да го порази директниот и најголем конкурент Apple...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm