Новости

Samsung со лукав план да ги презеде корисниците на iPhone

Samsung Mobile смисли лукав план со кој ќе се обиде да ги презеде корисниците на iPhone во домашната Јужна Кореја. Тие ќе имаат можност...


Samsung Galaxy S9 ќе има Face ID за да го порази Apple

Samsung Mobile ќе има можност да му ги наруши плановите на Apple уште во првиот квартал од следната година со рана промоција на Samsung...


Дисплејот на iPhone X не работи правилно на -2 степени

Корисниците се жалат за функционалноста на iPhone X на отворен студен простор. Конкретно, дисплејот на телефонот не функционира кога е...


Face ID технологијата на iPhone X измамена со лажна 3D маска

Face ID е најновата технологија за препознавање на лице на iPhone X, која функционира 3-димензионално (3D). Apple е дециден,...


Apple спрема три нови модели: iPhone X ќе добие Plus верзија

По примерот со iPhone X, Apple ќе претстави 3 нови модели на наредниот настан, при што ќе имаме и iPhone X Plus верзија. Аналитичарот од...


YouTube ја убива батеријата на iPhone X

Голем број на корисници му се пожалија на YouTube дека нивната нова верзија на мобилната апликација која е наменета за прилагодување на...


Дали Xioami прави клон на iPhone X?

Корисник од Кина прикажа наводно протечена слика од клон на iPhone X со идентичен дисплеј и исечок на горната страна зад кој најверојатно...


YouTube пушти надградба специјално за iPhone X

YouTube за мобилната апликација за iOs лансираше специјална надградба наменета за новиот смартфон iPhone X со која корисниците ќе може да...


Тест за брзина: iPhone X против Samsung Galaxy Note 8

Веруваме дека сите се заинтересирани за тестот со брзината помеѓу најновиот модел на Apple, iPhone X, како и најдобриот модел што Samsung...


Видео: Samsung го „уништи“ iPhone X во новата реклама

Samsung Mobile повторно најде начин директно да го нападне својот вечер ривал Samsung и во новата реклама за еволуцијата на Galaxy...


300 примероци од iPhone X украдени од камионот што ги доставувал

iPhone X телефони во вредност од 370 илјади долари се украдени од камион за достава на истиоимените модели. Додека возачот бил во...


Конечно iPhone X: Усовршена Face ID технологија и TrueDepth камера

Вчера беше официјално пуштен во продажба iPhone X, телефонот за кого допрва ќе ги образложиме спецификациите со рецензија...


Apple тврди - Нема проблеми со FaceID квалитетот

Apple ја демантира сторијата на Bloomberg според која бил направен компромис за компонентите за новитетот Face ID на iPhone X па поради...


Стивен Вознијак: iPhone 8 е ист како iPhone 7 и iPhone 6!

Вознијак бил прашан дали ќе го купи новиот предводник iPhone X непосредно пред да биде пуштен официјално во продажба...


Apple на итен состанок со Foxconn за доцнењето на iPhone X

Џеф Вилијамс, извршниот оперативен директор на Apple, денови ќе отпатува во Тајван каде ќе има средба со Тери Гу директорот на фабриката...


Минг-Чи Куо: Сите модели ќе имаат TrueDepth камера и Touch ID

Apple ги задржа Touch ID сензорите во 2017 година кај Apple iPhone 8 и Apple iPhone 8 Plus. Само јубилејниот модел Apple iPhone X немаше...


Зошто Apple ќе доминира догодина?

Apple се очекува наредната година да му биде една од најуспешните во досегашната историја бидејќи тогаш ќе може во полн ефект да ги...


iPhone 8 Plus: Реклама за демонстрирање на Portrait Lighting

Најновата тв реклама за Apple iPhone 8 Plus ја промовира Portrait Lighting алатката на телефонот. Имате Studio Light и Stage Light опции...


Концепт со Apple AR очила покажуваат како изгледа иднината

Face ID го заменува сензорот за отпечатоци кај iPhone X, но дали тоа би можело да биде знак за нешто што ќе дојде од Apple во иднина...


Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум...


Што значи Bionic за процесорот на iPhone X?

Apple успешно го разви сопствениот A11 Bionic процесор кој ја уништи конкуренцијата на сите бенчмарк тестови постигнувајќи рекордни...

 
Најнови телефони
 
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone 7 Plus
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle