Новости

Евтиниот iPhone XR ги победи поскапите модели на Apple

Замислете, најскапите модели на Apple - iPhone XS и iPhone XS Max, потклекнаа под евтиниот iPhone XR...


Прогноза за адутите на идните iPhone генерации

Apple доцни зад конкуренцијата кога станува збор за бројот на задни камери, но изгледа дека тоа ќе се промени...


Apple има прилично скапо изненадување за iPhone годинава

Јапонскиот блогер Мак Отокара откри изненадувачки вести дека Apple спрема дури 5 нови iPhone модели. Покрај ...


Samsung и Huawei повеќе трошат за сегментот на камерата од Apple

Apple ги постави стандардите во смартфон индустријата, но со најновите предводници на Samsung и ....


iPhone ја демострира моќта на своите камери преку овие 10 слики

Изгледа дека iPhone може да креира вистински ремек дела од фотографии. Натпреварот што го креираше...


Huawei заврши со презентацијата на Mate X - првиот 5G смартфон на преклоп!

Очигледно може да се види колку тенок е новиот дисплеј и како може да се преклопува. 6,3 или 6,6 инчи големина....


Apple се надева на кинески камбек со црвен iPhone Xs

Apple скрои нов план како да направи камбек на кинескиот пазар каде во последната година има очајна продажба и голем пад на приходите....


iPhone XS Max 2 ќе изгледа речиси исто како претходникот

Новиот модел на iPhone Xs Max кој треба да биде готов наесен нема да понуди речиси никакви промени во изгледот и дизајнот и ќе изгледа...


Идните iPhone XR и XS Max со повеќе камери и USB-C приклучок

Дизајнот на новите iPhone модели уште не е финиширан, но според новите информации Тим Кук одлучил за поставување....


Apple и Samsung доминантни во продажбата со премиум смартфони за Q3 2018

Во третата четвртина на 2018, глобалното испорачување на смартфони се намали за 5% според информациите....


Гласајте за најдобар смартфон за 2018

Како најпосетен сајт за телефони, ТЕЛЕФОНИ.МК формираше список со најдобрите смартфони годинав...


Instagram ја расипа сликата на iPhone Xs

Instagram ја расипа сликата на iPhone Xs


Тужба против Apple за големината на екранот и бројот на пиксели на iPhone XS

Две лица поднеле тужба против Apple пред окружниот суд на Северна Калифорнија дека лажно ја рекламирал ...


Samsung Galaxy Note 10 ќе биде со 6.66-инчен 4K екран?!

Кога 4.3-инчениот HTC HD2 беше лансиран во 2009 година, сите велеа дека овој дисплеј не би можел да биде поголем од ова...


iPhone XR ќе се продаде за 50% повеќе од iPhone 8

Apple iPhone XR ќе биде пуштен во продажба следниов петок, а според Роберт Сира, аналитичарот од ...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


Постојат 4 различни модели од новите iPhone XS - Кои се најважните разлики меѓу нив

Имаме четири различни модели на iPohne Xs и XS Max, кои Apple ги продава во различни земји и помеѓу нив има големи разлики, а ги имаат...


Зошто iPhone е толку скап?

Извршниот директор на Apple изјави дека видел многу расклопени iPhone телефони и цени за сите компоненти...


iPhone XS има проблем со прием на сигнал и полнењето

iPhone XS и iPhone XS Max имаат проблем со приемот на сигналот и со полнењето, се жалат корисниците. Проблемот со полнењето...


Тестирање на „издржливото стакло“ на новиот iPhone

Apple тврди дека новите iPhone XS и XS Max телефони го имаат најиздржливото стакло досега. Ова тврдење ...


Apple има добивка од 806 долари од iPhone XS Max

Новинарите од TechInsights ја пресметаа цената за изработка на iPhone XS Max со 256GB меморија...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm