Новости

iPhone 5s и натаму е релевантен смартфон, во Македонија може да се купи доста евтино

iPhone 5s и натаму се наоѓа на многу листи како еден од најефикасните смартфони бидејќи со него Apple лансираше неколку нови и...


Apple ќе вклучи AR функции на камерата на iPhone

Apple ги разгледува можностите за додавање на AR функции на камерата на iPhone кои на корисниците ќе им овозможат креирање на слики со 3D...


Apple лансираше 8 нови кратки филмчиња снимени со iPhone

Apple ја продолжува кампањата Shot on iPhone со осум нови кратки филмчиња снимени од страна на професионални сниматели, режисери и камера...


Само iPhone 7 Plus ќе има Duo камера

Аналитичарот Минг Чи Куо предвидува дека само поголемиот смартфон iPhone 7 Plus ќе располага со иновативната Duo iSight камера на Apple,...


iPhone 6s против Nikon D750 - Кој има подобра камера

Apple долго време ја развиваше 12 мегапикселната iSight камера на iPhone 6s која е доведена до совршенство. Токму затоа професионалниот...


Новата камера на iPhone 6s ќе ве воодушеви

Инсајдер од Apple ги откри првите детали за 12 мегапикселната камера на iSight камерата на iPhone 6s која ќе биде составена од 5 елементи...


Apple дава бесплатна замена на камерата за iPhone 6 Plus

Apple објави дека одреден број на уреди имаат проблеми со интегрираната iSight камера...


Xiaomi почна да се мајтапи со Apple

По големиот успех и продадените 60 милиони смартфони Xiaomi собра сили да сними и комична реклама во која се потсмева со Apple и дизајнот...


iPhone 7 ќе се фокусира на подобра камера

Apple ужива во еден од најдобрите периоди за компанијата кога продажбата на iPhone 6 и iPhone 6 Plus го достигнува највисокото ниво, но...


iPhone 7 ќе има камера со две леќи

Apple подолго време не направил значаен скок во кавлитетот на iSight на камерата која со мали подобрувања во леќата се уште располага со...


Претставен iPad mini 3 - Првиот таблет со Touch ID скенер

Apple повторно е во центарот на светското внимание откако денес претстави повеќе нови производи, меѓу кои и обновениот iPad mini 3 кој е...


iPhone 6 во Македонија - Еве каде ќе го најдете

iPhone 6 најновиот крик на мобилната технологија кој својата светска премиера ја доживеа пред десетина дена и кој со нетрпение го...


Пристигнаа iPhone 6 и iPhone 6 Plus - Започна новата ера на Apple

Apple повторно е на врвот. Тоа е наједноставниот начин да се опише моќта на најпопуларниот бренд на планетата, три години по смртта на...


Три едноставни трикови за камерата на iPhone

Повеќето од искусните корисници на iPhone сигурно веќе знаат како да направат квалитетни слики со својот смартфон и им се познати...


iPhone 6 ќе има 13 мегапикселна Sony камера

Пред три месеци беше протечена информација дека iPhone 6 нема да има големи промени во камерата и дека таа ќе биде речиси идентчна како...


iPhone 5s е замена за професионален апарат

Можеби многумина професионални фотографи веднаш ќе се налутат кога ќе им речете дека со вашиот моќен смартфон може да направите слики со...


Infinite Camera е најдобра апликација за слики и видеа

Shutter, Infinite Camera е нова апликација на Cloud сервисот StreamNation која нуди бесплатен и неограничен простор за складирање на...


Огромни промени во камерата на iOs 8

Камерата на iPhone постојано се надградува, како во делот на апаратурата така и во делот на корисничкиот интерфејс и софтверските...


Прво видео од iPhone 6

Се почесто на интернет се појавуваат тест модели од претстојниот премиум смартфон iPhone 6 и оваа појава е навистина невообичаена со...


iPhone 6 ем поголем ем поскап

Веќе одамна се шират шпекулации дека новиот iPhone 6 ќе има поголем екран од вообичаено кој ќе достигне до 4.7 инчи и на интернет веќе се...


iPhone 6 е се поблиску

На интернет е промовиран нов концепт за iPhone 6 кој мора да признаеме дека изгледа многу добро и досега најреално ги склопува идеите за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm