Новости

Самсунг екрани со револуционерна модуларна микро ЛЕД технологија

Покрај новите микро ЛЕД димензии, облици и конфигурации кои ги поместуваат границите на традиционалните телевизиски дисплеи,...


Samsung ги интегрира Google Assistant, Alexa, и iTunes на своите смарт ТВ

Амбициите на Samsung што се спомнаа од декември 2018, сега се реализирани. Јужнокорејската компанија ги интегрира....


Netflix повеќе нема да му плаќа провизија на Apple

Netflix повеќе нема да му плаќа провизија на Apple


Apple iTunes конечно достапна и за Windows 10

Apple и Microsoft конечно се договорија да ја пуштат во употреба специјализираната верзија на iTunes апликацијата за онлајн продавницата...


Опција за сите што копнеат да имаат iPhone

Ако ви се допаѓаат мелодиите на iPhone, но не сакате да се одрекнете од својот Android телефон или ви е едноставно прескап...


iPhone: „10 минути тишина“ масовно се купува на iTunes

Ова е во категоријата на песни, но не е баш песна. "A a a a Very Good Song" Samira Mezrahi стана голем хит на iTunes, оти се продава за...


Хакери со заканувачки ултиматум за Apple до 7 април

Хакерската група “Turkish Crime Family” му се закани на Apple дека ќе ги избрише сите податоци од неколку стотици милиони iPhone...


Кина целосно ги цензурира iTunes и iBooks

Кинеското тело за регулација на медиумите воведе целосна цензура врз сервисите iTunes и iBooks на Apple за контрола над содржините врз...


LinkedIn Students - нова апликација за кариерно усовршување на студентите

LinkedIn е професионална социјална мрежа, на која се промовираат вештините и работното искуство на корисниците. Кога барате вработен или...


Блокирана iOS 9.3 надградбата за постарите уреди

Apple за постарите уреди како iPhone 5s, iPad Air или постари модели воведе услов за внесување на податоците од iCloud сметката, па...


Apple - што добија вработените за Нова Година?

Секоја година пред новогодишните и божиќни празници, компанијата Apple им дава подароци на продавачите во Apple Stores...


Апликација за да видите како изгледа Wi-Fi

Радиобрановите на Wi-Fi мрежата не можат да се видат, но се насекаде околу нас...


Twist - заразна и супер популарна игра

Twist е игра за смартфони, која за кратко време се најде на врвот на најпопуларни iTunes апликации...


Apple Music силно прозвучи за Android

Apple Music ja доби првата бета верзија на Android и корисниците ќе може да ја инсталираат со тоа што имаат право на еден месец пробен...


Google Play Store сака да личи на Apple iTunes

Google наскоро ќе лансира нова верзија на онлајн продавницата Play Store во која главен акцент ќе биде ставен на реорганизација на...


Younity ќе ви ги поврзе сите фајлови на iPhone

iPhone доби нова мултимедијална апликации Younity со која ќе може да ги синхронизирате сите ваши песни, видеа и содржини од iTunes, како...


Достапна е втората бета верзија на iOs 9

Apple ја пушти во употреба втората бета верзија на оперативниот систем iOs 9 која може да ја користат сите регистрирани корисници во...


Грците поради кризата останаа без iTunes, PayPal и App Store

Грците се соочуваат со ограничување на користењето на најпознатите глобални сервиси...


Претставен Apple Music, достапен и за Android

Apple ја комплетираше инвестицијата вредна 2 милијарди долари во Beats Audio и успеа навреме да го претстави новиот музички сервис Apple...


Drake, Pharrell и DJ Guetta главни ѕвезди на Apple WWDC

Apple ќе одржи уште една инспиративна конференција за сите програмери и партнери која покрај претставувањето на напредокот во софтверот и...


Откриени сите новитети на Apple - Еве што не очекува

Во наредниот период Apple ќе биде фокусиран на конференцијата WWDC 2015 на која се очекува да биде прикажана новата софтверска понуда и...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm