Новости

Facebook ќе лансира смарт звучници по скандалот со Cambridge Analytica

Facebook сочека да спласне тензијата по скандалот со Cambridge Analytica за да ги лансира двата планирани смарт звучници. Со оглед дека...


Siri ќе биде надградена со детектирање на различни гласови

Apple има нов патент за систем со профилирање на различни гласови, што значи дека Siri ќе почне да ги ...


Home Pod на Apple ќе може и да телефонира

Apple планира наскоро да внесе повеќе нови функции во нивниот смарт звучник Home Pod за целосно искористување на неговите потенцијали и...


Samsung одбра чудно име за смарт звучникот

Samsung Mobile го обезбеди патентот за својот прв смарт звучник со вештачка интелигенција. Според регистрацијата на трговската марка...


Apple ќе лансира поевтин смарт звучник со Beats

Apple не е премногу задоволен од продажбата на нивниот прв смарт звучник Apple HomePod па затоа се појави нова шпекулација од Тајван дека...


Microsoft развива смарт звучник

Microsoft ќе се испроба во новата пазарна категорија на смарт звучници со сопствен производ за кој сега се појави првите неофицијални...


Google Home сега ќе се поврзува и со Bluetooth звучници

Кога Google го лансираше паметниот звучник Google Home предвиде да се користи самостојно како извор на аудио без можност преку AUX кабел...


Spotify ќе се осили со свој смарт звучник

Компанијата која стои зад музичката стриминг апликација Spotify реши да се натпреварува со моќните гиганти и да навлезе во категоријата...


Apple HomePod доаѓа наскоро во продажба

Inventec, фабриката која ги склопува таблетите и смартфоните на Apple, ги финиширала првите 1 милион примероци на смарт звучникот Apple...


LG прикажа нов смарт звучник, овој пат со дисплеј

LG го прикажа новиот смарт звучник LG ThinQ WK9 кој за разлика од нивниот прв модел кој неодамна беше претставен, овој пат нуди и...


Хумор со бабичка што учи да користи Google Home

Мери Ектис (85) од Италија живее со фамилијата во Флорида, која за Божиќ добила подарок смарт звучник Google Home Mini...


Google покажа сериозен напредок со Google Home

Google сумирајки ја 2017 година покажа сериозен напредок во резултатите со смарт звучникот Google Home кој во продажба влезе во октомври....


LG ќе лансира смарт звучник со Google Assistant

LG ја продолжува одличната соработка со Google со тоа што ќе лансира нов смарт звучник ThinQ Speaker на претстојниот CES 2018 во Лас...


Смарт звучникот на Samsung ќе „одекне“ наскоро

Samsung се уште има активни планови за пласирање на својот прв смарт звучник Samsung Home кој според последните информации предвидено е...


Apple мораше да го одложи HomePod за догодина

Apple им соопшти на корисниците дека нивниот прв смарт звучник управуван со гласовни команди Apple HomePod нема да биде готов за пласман...


Паметниот Samsung Bixby излегува од смартфоните

Samsung наскоро се очекува да претстави нова верзија на паметниот гласовен асистент Bixby кој ќе „излезе“ од смартфоните и ќе се користи...


Google ќе продолжи да го „гази“ Amazon

Новата битка меѓу Google и Amazon допрва ќе се разгорува. Откако Google реши да го повлече видео сервисот YouTube од смарт звучникот...


Apple HomePod ќе има ограничен пласман

Apple планира нивниот прв смарт звучник HomePod оваа есен да го лансира во ограничена серија од само 500 илјади примероци. Тоа укажува...


Samsung се предомислува за смарт звучникот

Нов извештај од Јужна Кореја кој се повикува на инсајдерски информации од Samsung Mobile тврди дека гигантот се предомислува за изработка...


Samsung подготвува смарт звучник - Bixby ќе се „огласи“ против Echo

Samsung Mobile очигледно ќе се вмеша во новата категорија на производи со смарт звучници и планира свој уред кој ќе се управува со смарт...


Alibaba ќе му се спротистави на Amazon со смарт асистент

Кинескиот онлајн гигант Alibaba наскоро ќе лансира свој смарт асистент со кој ќе му се спротистави на конкурентот Amazon на глобално...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm