Новости

Samsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Samsung иновирал нов тип на кабел, кој е тенок како влакно, како подобра замена за HDMI кабелот. Дизајнот како и секогаш е одличен, а тоа...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


LG V30 прогласен за најдобар телефон на IFA 2017

Екипата на телефони.мк наиде на значка за LG V30, кој бил прогласен за најдобар телефон од сите презентирани на IFA Berllin 2017...


IFA 2017: Alcatel направил премиум телефон од Idol 5

Alcatel Idol 5 е конечно презентиран после еден месец откако беше објавен Idol 5s. Многу се слични, но сепак има некои разлики помеѓу...


Видеа со Samsung Galaxy Note 8: Креативност и неограничени можности

Samsung објави две видеа, со кои сака малку да ја иритира љубопитноста на фановите. На првото видео се гледа мало девојче што се лепи за...


Официјално: Xperia XZ Premium доаѓа со 4K резолуција

Кажете и здраво на Xperia XZ Premium, премиум смартфон со врвни перформанси и благо заоблен дизајн, каков што корисниците го сакаат,...


Следете ја Sony Xperia во живо на MWC 2017

Sony го стримува презентирањето на новите модели на Xperia на Mobile World Congress (MWC) 2017 во прекрасната Барселона во Шпанија, каде...


Nokia 5 и Nokia 3 ги скршија синџирите со ниски цени

HMD Global, официјалниот претставник на Nokia брендот, беше еден од главните на MWC сцената денес, од каде telefoni.mk ексклузивно...


Telefoni.mk со видео од LG G6 во живо

Како што веќе претходно известувавме за LG G6, со директни претставници на Telefoni.mk на MWC во Барселона, имаме и видео снимано во живо...


LG G6 доаѓа за 2 дена: Моделот е нешто невидено досега

Еван Блас е познат пред јавноста под прекарот @evleaks, кој објавил нови фотографии од LG G6 непосредно пред 26 февруари, на Светскиот...


MWC 2017: Telefoni.mk во живо од 26 февруари!

Mobile World Congress 2017 е најголемиот мобилен настан во годината, каде ќе бидат презентирани ексклузивни модели на смартфони и слични...


iPhone 7 - нови слики со двојната задна камера

После лансирањето на iPhone 6S, најмногу се чека на новиот знаменосец iPhone 7, од кого корисниците очекуваат драстични промени и големи...


Уште пет дена до спектаклот MWC 2016 - telefoni.mk ексклузивно од Барселона

Оваа година Светскиот мобилен конгрес во Барселона ќе биде лансирна рампа за некои од најмоќните мобилни брендови, како LG Mobile и...


Ексклузивно од Минхен - претставени смартфоните на Coolpad

Следејќи го настанот во живо, Telefoni.mk ексклузивно ви ги претставува двата смартфона на Coolpad, еден од десетте водечки кинески...


Google translate преведува физички знаци на македонски

Google ја вгради можноста за препознавање и преведување на физички знаци или зборови...


Со telefoni.mk и Roamer MK до најевтин роаминг во странство

Првиот снег ни ја разбуди желбата за мал зимски одмор и по можност патување во странство до некои од популарните зимски и скијачки...


Бренд на годината

Најчитаниот сајт за мобилни телефони и технолгоија, telefoni.mk избира најдобар бренд за 2012-та година. Како и секогаш најважни ни се...


 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)