Новости

Porsche Design и Huawei креираат нов стандард во мобилниот луксуз

Новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate RS ги воведува потрошувачите во иднината на мобилната технологија со својот неверојатен дизајн и...


Подготовки за ексклузивно лансирање на Huawei P20 во Гранд Палата, Париз

Huawei P20 ќе биде спектакуларен телефон, што може да се претпостави уште кога ќе погледнете ...


Huawei P20 и P20 Pro доаѓаат со 128GB вградена меморија

Huawei P20 ќе бидат најмоќното нешто досега презентирано во мобилната индустрија. Затоа одбројувањето до 27 март...


Телефони.мк директно од Париз ќе ви го донесе Huawei P20

Од Huawei сега сите имаат големи очекувања, а има и зошто. Според досегашните информации, Huawei P20 Pro моделот...


CES 2018: Излегоа цените на Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite

Само што заврши MWC саемот кипата на Телефони.мк се спрема за CES саемот во Париз, каде Huawei ексклузивно ќе ги презентира своите три...


Демо: Дали би сакале 4 SIM картички на вашиот iPhone?

Додека голем број на Android производители веќе стандардно нудат смартфони со најмалку два слота за SIM картички, Apple...


Samsung: Промотивно видео со робот за „Our Galaxy“

SAMSUNG има одлично мото во новото видео, кое гласи: „ние обрнуваме внимание на ситните работи, за вие да може да правите големи работи...


MWC 2018: Какви модели не очекуваат од Samsung, Sony и Nokia

После CES саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас, вниманието се насочува кон Барселона. Секоја година традиционално се одржува...


Samsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Samsung иновирал нов тип на кабел, кој е тенок како влакно, како подобра замена за HDMI кабелот. Дизајнот како и секогаш е одличен, а тоа...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


LG V30 прогласен за најдобар телефон на IFA 2017

Екипата на телефони.мк наиде на значка за LG V30, кој бил прогласен за најдобар телефон од сите презентирани на IFA Berllin 2017...


IFA 2017: Alcatel направил премиум телефон од Idol 5

Alcatel Idol 5 е конечно презентиран после еден месец откако беше објавен Idol 5s. Многу се слични, но сепак има некои разлики помеѓу...


Видеа со Samsung Galaxy Note 8: Креативност и неограничени можности

Samsung објави две видеа, со кои сака малку да ја иритира љубопитноста на фановите. На првото видео се гледа мало девојче што се лепи за...


Официјално: Xperia XZ Premium доаѓа со 4K резолуција

Кажете и здраво на Xperia XZ Premium, премиум смартфон со врвни перформанси и благо заоблен дизајн, каков што корисниците го сакаат,...


Следете ја Sony Xperia во живо на MWC 2017

Sony го стримува презентирањето на новите модели на Xperia на Mobile World Congress (MWC) 2017 во прекрасната Барселона во Шпанија, каде...


Nokia 5 и Nokia 3 ги скршија синџирите со ниски цени

HMD Global, официјалниот претставник на Nokia брендот, беше еден од главните на MWC сцената денес, од каде telefoni.mk ексклузивно...


Telefoni.mk со видео од LG G6 во живо

Како што веќе претходно известувавме за LG G6, со директни претставници на Telefoni.mk на MWC во Барселона, имаме и видео снимано во живо...


LG G6 доаѓа за 2 дена: Моделот е нешто невидено досега

Еван Блас е познат пред јавноста под прекарот @evleaks, кој објавил нови фотографии од LG G6 непосредно пред 26 февруари, на Светскиот...


MWC 2017: Telefoni.mk во живо од 26 февруари!

Mobile World Congress 2017 е најголемиот мобилен настан во годината, каде ќе бидат презентирани ексклузивни модели на смартфони и слични...


iPhone 7 - нови слики со двојната задна камера

После лансирањето на iPhone 6S, најмногу се чека на новиот знаменосец iPhone 7, од кого корисниците очекуваат драстични промени и големи...


Уште пет дена до спектаклот MWC 2016 - telefoni.mk ексклузивно од Барселона

Оваа година Светскиот мобилен конгрес во Барселона ќе биде лансирна рампа за некои од најмоќните мобилни брендови, како LG Mobile и...





 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus