Новости

Huawei Nova Youth се „подигна“ со Android 8.0 Oreo

Поевтиниот смартфон од средната класа Huawei Nova Youth се „подигна“ со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која сега е...


Рана Android P верзија достапна за Huawei Mate 10 Pro

Mate 10 Pro е еден од првите смартфони на кој можете да инсталирате Android P


Samsung Galaxy A5 (2017) ја добива Oreo надградбата

Samsung Mobile се засили во последниот период и ги стартуваше надградбите со оперативниот систем за поголем број на смартфони, како од...


Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Samsung Mobile подолго време ја подготвува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која ќе...


HTC U Ultra стартувa со Android Oreo во Европа

HTC U Ultra смартфонот е уште во низа од моделите кој ја добива последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo, а...


Samsung Galaxy J6 е откриен со 18:9 дисплеј

Претстојниот ценовно прифатлив модел на Samsung – Galaxy J6 – доби FCC сертификат, што значи дека...


Android P ќе поддржува гестикулации, слични на оние кај iPhone X?

Google ќе го следи Apple во начинот на интеракција со главните функционалности во Android и ќе поддржува гестикулации


За Android Auto повеќе не е потребен кабел

Google реши да им го „олесни“ животот на корисниците на софтверот Android Auto наменет за автомобилите со тоа што ќе може да се активира...


Android производителите скокаат безбедносни надградби без да им кажат на корисниците

Android корисниците и натаму лесно подложни на хакерски напади, особено оние со поевтини телефони и од недоволно етаблирани кинески...


Nokia 3 стана еден од најевтините смартфони со Oreo

HMD Global како што им вети на корисниците, така и ја реализираше надградбата за Nokia 3 со најновата верзија на оперативниот систем...


Novobox Cloud решението ексклузивно преку мобилен телефон само за корисниците на Вип

Vip преку партнерството со компанијата Нови Системи го воведува Novobox Cloud на македонскот пазар...


Galaxy S8 Active ја доби надградбата со Android Oreo

Супер издржливиот смартфон Samsung Galaxy S8 Active кој има дополнителни механизми за заштита од надворешни влијанија исто како и...


Подесувања на смарфонот за да трае батеријата подолго

Колку и да е напреден вашиот Android или iPhone, за батеријата секогаш може да направите нешто дополнително за да трае подолго...


Huawei Honor 7A официјално претставен со дуо камера

Huawei Honor 7A е најновиот смартфон во Honor гамата како дел од семејството на Huawei наменет за поевтината понуда со доста атрактивни...


Брендот Palm оди по истите стапки како BlackBerry и Nokiа

После 3 години кинеската компанија TCL го откупи правото на користење на брендот Palm од HP, производител за уреди...


Протекоа спецификациите на Samsung Galaxy Note 9

Како што претходно пишувавме, најверојатно Samsung ќе го презентира премиум фаблетот Galaxy Note 9 годинав...


Nokia 5 и Nokia 6 добиваат одлична надградба

Nokia 5 и Nokia 6 како смартфони кои се во употреба речиси една година добиваат одлична надградба на нивниот оперативен систем со...


Huawei Watch 2 ќе биде прв часовник со Android P

Huawei најверојатно постигнал договор со Google да ја има можноста нивниот смарт часовник Huawei Watch 2 да биде првиот со новата верзија...


Xiaomi го претстави Mi Mix 2S: Одличен и евтин

Xiaomi го претстави новиот топ модел Mi Mix 2S. Шефот на компанијата Леи Јун потенцирал дека овој моде...


Како да откриете дали ви крадат WiFi на Android-iOS

Ако сакате да знаете дали некој во позадина ви го користи WiFi на Android или iOS смартфон, тоа се прави преку апликација...


На Instagram профилот ќе може да додавате хаштаг

Instagram не престанува со иновации и воведува на некои ситни алатки, што многу ги ослободуваат корисниците...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus