Новости

Може ли Galaxy S6 да стигне до Android Oreo?

Речиси никогаш во Android светот не се обезбедува трајна и долгорочна софтверска поддршка со најновите надградби, но исклучок од оваа...


dbrand ги нарече ѓубре Nokia Android смартфоните

Производителот на заштини маски dbrand упати навредлива провокација кон новите Android Nokia смартфони на Twitter. Тие беа запрашани дали...


HTC 10 има проблеми со Oreo надградбата

HTC е принуден да ја стопира надградбата со последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo наменета за скапиот смартфон HTC...


HTC 10 ја добива надградбата со Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 релативно брзо и во речиси ист термин како и повеќето конкуренти започна да ја добива софтверската...


Samsung официјално го претстави Galaxy J2 Pro (2018)

Samsung го презентираше новиот модел Galaxy J2 Pro (2018) од евтината класа, но со солидни перформанси. J2 Pro (2018) го има во црна,...


Доведен во прашање Dolby Atmos за Galaxy S8 и Galaxy S8+

Samsung Mobile преку програмата за бета тестирање на софтверот Android 8.0 Oreo откри дека во претстојната надградба за Galaxy S8/S8+...


Nokia 6 (2018) веднаш си доби надградба со Android 8.0 Oreo

Новиот смартфон Nokia 6 (2018) кој во петокот беше официјално претставен во петокот ги разочара фановите бидејќи стартуваше со постара...


Motorola Moto G4 Play добива нов софтвер

Motorola не го заборави моделот од средната класа Moto G4 Play и реши да обезбеди нова софтверска надградба која ја носи Android 7.0...


Стартува Oreo бета програмата за Huawei P10 и P10 Plus

Huawei ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo и сите заинтересирани корисници...


HTC им се извини на корисниците во Европа

HTC упати извинување до корисниците на HTC U11 премиум смартфонот во Европа поради доцнењето на софтверската надградба со најновата...


Познато кога Samsung Galaxy S8 ќе добие Oreo надградба

Samsung Mobile на 15 јануари ќе ја финишира програмата за бета тестирање на новиот софтвер на Samsung Galaxy S8 со што корисниците кои се...


Huawei Honor 8 Pro се поблиску до „слаткиот“ Oreo

Huawei Honor 8 Pro без оглед што е стар две години нема да биде пречка да добие надградба со најновата верзија на оперативниот систем...


Google Chrome е пред пораз на смартфон - Кој ќе биде нов владетел?

Мобилниот интернет прелистувач Google Chrome е пред пораз на смартфон платформата со оглед на се поголема популарност на интернет...


Јануарска безбедносна закрпа за Android корисниците

Google се спрема да ги заштити Android корисниците од новиот експлоататор на пазарот - Spectre. Тој директно ги напаѓа процесорите на...


Android го надмина Windows во сегментот на оперативни системи!

Microsoft Windows е доминантен оперативен систем за десктоп компјутери, но Android е „алфа и омега“ оперативен систем за мобилни...


Најевтиниот Nokia 2 добива Android 8.1 Oreo

Nokia 2 кој е најевтиниот и најмалиот смартфон на HMD Global нема да остане заобиколен и наскоро се очекува да ја добие надградбата на...


LG ја тестира Android Oreo надградбата за LG G6

LG Mobile годинава успеа да ја финишира Android Oreo надградбата за LG V30 смартфонот кој е глобално достапен, но нема предвреме да...


Motorola Moto Z2 започна со Android Oreo надградбата

Смартфонот Motorola Moto Z2 започна да ја добива најновата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo со што ќе биде во тек со...


Nokia 1 доаѓа во март како дел од Android Go програмата

Android Go ќе ги таргетира пазарите каде корисниците не можат да си дозволат премиум смартфон и интернет. Повеќе компании склучија...


Што побараа операторите од Google за идниот Android?

Според октритијата на деволопери објавени на XDA форумот во новата верзија на оперативниот систем Android P постои нова опција која ќе им...


LG V30 си доби „новогодишен“ подарок

По речиси еден месец на тестирање на бета софтверот LG V30 сега пред прославата на новата година е подготвен за финална надградба со...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)