Новости

Samsung Galaxy Note 8 добива Oreo надградба во Европа

Samsung Mobile ја стартуваше Android 8.0 Oreo надградбата наменета за ланскиот фаблет Galaxy Note 8 која сега е достапна и за корисниците...


Huawei P10 го добива Android 8.0 Oreo системот

По успешно завршениот процес на бета тестирање на Android 8.0 Oreo софтверот, Huawei е подготвен да ја лансира целосната надградба...


Samsung со нови детали за целиот распоред на Android 8.0 Oreo надградбата

Samsung Mobile излезе со детални информации за планираниот распоред за надградба на оперативниот систем Android 8.0 Oreo како за...


Android 8.0 Oreo лансиран и за HTC U Ultra

HTC по повеќе од шест месеци конечно ја лансираше најавената надградба за нивниот подобар смартфон HTC U Ultra кој сега располага со...


Samsung откри кога постарите смартфони добиваат Android Oreo

Samsung ќе се потруди до крајот на овој квартал да ја финишира надградбата со оперативниот систем Android 8.0 Oreo за сите планирани...


Honor 7X стартува со Android Oreo бета во Европа

Корисниците на поевтиниот смартфон Honor 7X од суб-брендот на Huawei кои се лоцирани во Европа ќе може да стартуваат со бета тестирање на...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact: Светла точка на MWC 2018

Sony штандот беше еден од најголемите на Mobile World Congress, кој ги презентираше новите модели од XZ серијата - Xperia XZ2 и XZ2...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


Alcatel 5 на MWC: Дизајн без рамки, ниска цена и најновиот Android Oreo

Alcatel официјално го открива и петката со Android на MWC 2018 во Барселона. Имајќи ги во предвид неговите перформанси и цената од 250...


Samsung ја врати Oreo надградбата за Galaxy S8

Samsung Mobile беше принуден привремено да ја сопре надградбата со Android 8.0 Oreo оперативниот систем наменета за Galaxy S8 и Galaxy S8...


Samsung Galaxy Tab S4: Излегоа спецификациите од GFXBench

Samsung ќе ги презентира Galaxy S9 и S9 Plus на крајот на неделава, но ќе го лансира и Galaxy Tab S4 таблетот. Прв пат дознавам...


По Oreo надградбата Sony Xperia смартфоните без Night Mode

Sony Mobile преку страната за поддршка на корисниците откри дека нивните Xperia смартфони откако ќе ја добијат надградбата на...


Бенчмарк резултати и хардвер на Samsung Galaxy J4 (2018)

Samsung Galaxy J4 (2018) наскоро ќе ја здогледа светлоста на денот, кој ќе функционира со Android 8.0 Oreo, 2GB RAM меморија ...


Nokia 7 Plus: Дизајн со тенки рамки

Протече слика со Nokia 7 Plus, при што може да се види јасно дизајн на идниот модел, кој се одликува без рамки на предниот панел...


HTC 10 моделот на операторите добива Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 наменет за продажба преку мобилните оператори ги заврши подготовките за новата софтверска надградба со...


Samsung уредите од 2015 добиваат Android 8.0 Oreo?

Samsung е ставен пред тест бидејќи корисниците кои купиле Galaxy смартфони произведени во 2015 година очекуваат да добијат надградба на...


Samsung конечно ја стартуваше Oreo надградбата за Galaxy S8

По подолг период на бета тестирање на софтверот Samsung конечно е подготвен за целосна надградба на смартфонот Samsung Galaxy S8 со...


Huawei Honor 9 Lite е за сечиј вкус и џеб

Honor 9 Lite е модел на смартфон кој може секој да си го дозволи, неговата цена би требало да биде 230 евра. Тој прво пристигнува...


Sony Xperia X и Xperia X Compact стартуваа со Android 8.0 Oreo

По серија на тестови и подготовка на софтверот Sony Xperia X и Xperia X Compact стартуваа со добивање Android 8.0 Oreo надградбата на...


HTC ќе прави поевтин смартфон со Oreo систем

HTC работи на нов поевтин смартфон од средната класа кој според првите тестови на бенчмарк сајтот Geekbench ќе располага со осум-јадрен...


Samsung Galaxy S8 Active ќе добие Oreo надградба

По финиширањето на Android 8.0 Oreo надградбата за Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus, Samsung се подготвува за уште голема софтверска надградба,...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus