Новости

Протекоа спецификациите на Samsung Galaxy Note 9

Како што претходно пишувавме, најверојатно Samsung ќе го презентира премиум фаблетот Galaxy Note 9 годинав...


Nokia 5 и Nokia 6 добиваат одлична надградба

Nokia 5 и Nokia 6 како смартфони кои се во употреба речиси една година добиваат одлична надградба на нивниот оперативен систем со...


Huawei P20 се појави на Geekbench со Android 8.1

Huawei P20 постојано се појавува во бројни протечени информации со слики и видеа, а овој пат е откриен преку тест на бенчмарк сајтот...


Android Oreo надградбата ве информира за брзината на Wi-Fi

Надградбата на Android Oreo има одлична функција, со која ќе ви се прикажуваат брзините на сите Wi-Fi поврзувања, дури и пред да се...


Huawei ја потврди Oreo надградбата за 9 Honor смартфони

Huawei објави одлична вест која ќе израдува голем број на корисници на смартфоните Honor од нивниот суб-бренд. Според веќе потврдениот...


Android сега ќе ви покажува колку брзи се Wi-Fi мрежите

Во новата верзија на оперативниот систем Android 8.1 Oreo е вклучена нова опција со која корисниците ќе може да ја проверуваат брзината...


Најевтиниот Nokia 2 добива Android 8.1 Oreo

Nokia 2 кој е најевтиниот и најмалиот смартфон на HMD Global нема да остане заобиколен и наскоро се очекува да ја добие надградбата на...


Android 8.1 Oreo и Go Edition: Повисоко ниво со иновации и безбедност

Google објави дека се спремни двата нови оперативни системи: Android 8.1 Oreo и Android Oreo (Go Edition). Проблемот со најновиот Android...


Android 8.1 Oreo со повеќе инфо за трошењето на батеријата

На Android 8.1 Developer Preview има нова опција, со која корисниците полесно ќе може да ја менаџираат батеријата. Конкретно, отсега на...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus