Новости

Honor 8X изгледа ќе дојде со мал засек и огромен екран

Honor 7X беше лансиран минатата есен, кој е се уште еден од најдобрите смартфони со цена до 250 долари...


Moto G5 наскоро добива Android 8.1 Oreo

Motorola ги започна првите тестирања за надградба на смартфонот Moto G5 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo. Според...


Galaxy J5 (2017) наскоро добива Android Oreo

Samsung не заборава да им посвети внимание и на корисниците кои купиле поевтини смартфони од нивната палета со чести софтверски...


Некои Pixel корисници имаат проблеми со Google search

Некои Pixel корисници се жалат за Google search на почетниот екран, на кои не им се појавува историјата од...


Кои Galaxy J серии добиваат наскоро Android 8.0 Oreo

Samsung помина 11 модели од Galaxy J сериите преку Wi-Fi Alliance. Сите од нив се постари модели...


Nokia 6.1 Plus излегува глобално од Хонг Конг со Android One

HMD Global ја лансираше Nokia 6.1 Plus од Хонг Конг, која останува идентично иста како кинеската Nokia X6...


LG Q6 стартува со Android 8.1 Oreo надградбата

LG Mobile откако ја финишираше надградбата на ланскиот премиум смартфон LG G6 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo, сега...


Xiaomi Mi Max 3 ќе биде со 6.9-инчен дисплеј и 5400mAh батерија

Извршниот директор на Xiaomi веќе потврди дека се работи на наследникот на Mi Max 2, кој ќе пристигне наредниот...


Nokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

После лансирањето на Nokia X6 во Кина минатиот месец, шефот на продуктот во HMD Global изјави дека...


LG претстави три верзии од новиот смартфон Q-Stylus

LG го лансираше новиот модел Q-Stylus, уред од средната класа, а го има во три верзии: Q Stylus, Q Stylus+ и Q Stylusα...


Live сликите и Snapdragon 660 ќе бидат дел од „новиот Moto G6 Plus“

Новите слики што протекоа, прогнозираат дека Motorola работи на подобрена верзија од Moto G6 Plus. Новио...


Honor 10 официјално претставен со камелеонско тело и AI камера

Брендот на Huawei го претстави својот најнов модел Honor 10, смартфон со добри перформанси и одлична цена...


Новиот модел на Samsung Note доаѓа без скенер за отпечатоци

Новиот Note ќе има 6,3 инчен екран, Snapdragon 845 процесор и 6GB RAM меморија, како и најновата верзија на Android 8.1 Oreo ...


Moto Z3 Play доаѓа со двојна камера и стаклен дизајн

Излезе нов рендер од претстојниот модел на Motorola - Moto Z3 Play. Компанијата наскоро ќе го претстави моделот ...


Протекоа спецификациите на Samsung Galaxy Note 9

Како што претходно пишувавме, најверојатно Samsung ќе го презентира премиум фаблетот Galaxy Note 9 годинав...


Nokia 5 и Nokia 6 добиваат одлична надградба

Nokia 5 и Nokia 6 како смартфони кои се во употреба речиси една година добиваат одлична надградба на нивниот оперативен систем со...


Huawei P20 се појави на Geekbench со Android 8.1

Huawei P20 постојано се појавува во бројни протечени информации со слики и видеа, а овој пат е откриен преку тест на бенчмарк сајтот...


Android Oreo надградбата ве информира за брзината на Wi-Fi

Надградбата на Android Oreo има одлична функција, со која ќе ви се прикажуваат брзините на сите Wi-Fi поврзувања, дури и пред да се...


Huawei ја потврди Oreo надградбата за 9 Honor смартфони

Huawei објави одлична вест која ќе израдува голем број на корисници на смартфоните Honor од нивниот суб-бренд. Според веќе потврдениот...


Android сега ќе ви покажува колку брзи се Wi-Fi мрежите

Во новата верзија на оперативниот систем Android 8.1 Oreo е вклучена нова опција со која корисниците ќе може да ја проверуваат брзината...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm