Новости

Кинезите ќе го истражуваат Apple за скандалот со перформансите

Организацијата на потрошувачи Shanghai Consumer Council од Кина ќе побара од Apple дополнителни информации од Apple за скандалот со...


Дали Apple ги успорува и iPad таблетите?

Откако се дозна дека Apple преку софтверски надградби ги успорува перформансите на iPhone смартфоните со застарена батерија која не...


Два инцидента со iPhone експлозии во Швајцарија и Шпанија

Apple има неколку непријатни случувања периодов пред нова година и потоа. Прво имаше ситуација со бавното функционирање на старите iPhone...


Со месеци ќе се чека замена на батеријата на iPhone 6 Plus

Apple има ограничена количина на батерии за постариот смартфон iPhone 6 Plus. Така корисниците кои ќе сакаат да ја искористат можноста за...


LG ќе прави 3D сензори за новите iPhone смартфони

Apple потпишал договор за набавка на компоненти за 3D сензорите на следните модели на iPhone од 2018 генерацијата. Предвидено е LG...


Очекувања: Apple во 2018 ќе вреди 1.000 милијарди долари!

Apple изгледа дека е непобедлив. Финансиските аналитичари и инвеститорите прогнозираат дека компанијата на Стив Џобс...


2018: Новите детали за iPhone XL

Аналитичарот Минг Чи-Куо вели дека Apple годинава би можел да претстави три нови iPhone модели, од кои еден ќе има џиновски дисплеј...


Колку скандалот со батериите ќе го чини Apple?

Apple ќе има тешка 2018 година поради скандалот со батериите и намерното успорување на перформансите на процесорот без знаење на самите...


Тим Кук во 2017 со огромна заработка, доби и приватен авион

За време на фискалната 2017 година му се исплатени 3,06 милиони долари на извршниот директор на Apple, Тим Кук, и 9,33 милиони бону...


Најпродаван технолошки уред во 2017 е...

Некои работи едноставно не се менуваат на пазарот... кога станува збор за Apple. Производите на компанијата се скапи, одлично...


Ниту LG ниту Samsung не се како Apple

Се поголем број на Android производители одговорно тврдат дека ја немаат праксата на Apple да ги успоруваат своите смартфони штом...


Apple по скандалот за успорување ќе ги намали цените на батериите

Apple ја призна грешката со тоа што не ги известил корисниците дека воведува успорување на iPhone смартфоните преку софтверска надградба...


Motorola не ги успорува смартфоните како Apple

Motorola јавно соопшти дека не врши никакви успорување на нивните смартфони во моментот кога батеријата ќе го изгуби оптималниот капацитет.


iPhone X има „расистички проблем“ со Face ID

Претходно пишувавме за случајот во Кина, како лесно се отклучил iPhone X од страна на колешката на жената што го купила телефонот....


Apple призна дека има успорување кај постарите iPhone смартфони

Apple одговори на обвинувањата на повеќе корисници кои ги тестираа постарите iPhone смартфони на бенчмарк сајтови при што утврдија дека...


Што воведе Shazam откако се договори со Apple за 400 милиони?

Shazam сервисот за препознавање на музика кој е еден од најпопуларните на пазарот, пред да го склучи договорот вреден 400 милиони долари...


Ќе има нови AirPods - Подобри, ама и поскапи

Според новиот извештај на аналитичарот Минг Чу Ко во 2018 година Apple ќе лансира нови безжични слушалки AirPods кои ќе бидат...


Ова ги успорува постарите iPhone смартфони - Дали е намерно?

Според повеќе тестови на бенчмарк сајтовите постарите iPhone смартфони со текот на времето имаат послаби перформанси по вина на...


Samsung одлично се справува со iPhone X, нема да брза со Galaxy S9

Samsung Mobile одлично се справува со супер смартфонот iPhone X на најголемиот конкурент Apple и продажбата на Galaxy S8 и Galaxy Note 8...


iPhone X го отклучила нејзината колешка преку Face ID

Освен дизајнот со екранот од раб-до-раб, како и тенките рамки, Face ID е една од најинтригантните алатки на десеттиот јубилеен модел...


Gooogle резултати за најбарани смартфони за 2017

Кому би му верувале ако не на Google како веродостоен извор на информации за најбарани уреди, со оглед на тоа што е гигант и најразвиен...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)