Новости

Google дава 25 милиони долари за AI решенија

Целта на компанијата е создавање на вештачка интелигенција што нема да има предрасуди кон одредени...


Red Hat падна во рацете на IBM за 34 милијарди долари

Најголемата зделка на IBM е дефинитивно компанијата Red Hat, за која ќе наброи по 190 долари за секоја акција. За вкупно 34...


LG, HTC, HMD, и Sony се 5G партнери на Qualcomm за 2019

Snapdragon 675 процесорот припаѓа во средната класа на смартфони, наменет за 5G мрежа. Овој процесор ќе....


Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS...


V40 ThinQ на LG пристигна со 5 камери и одлични перформанси

LG го презентираше својот V40 ThinQ модел, кој се презентира како смартфон со пет камери, односно се состои...


Роботите и AI ќе креираат над 130 милиони нови работни места

Најголемиот страв на работоспособното население е дека роботите ќе ни ги преземат професиите и потоа...


iPhone Xs смартфоните го имаат најмоќниот процесор било кога

Тим Кук го оцени iPhone Xs како најнапредниот смартфон во историјата на Apple со најголем број на иновации. iPhone Xs нуди напредно...


Honor Magic е првиот смартфон на Honor со Kirin 980

Целото внимание беше насочено кон презентацијата на Honor Play, но од Honor ја објавија и магијата ...


Самсунг на ИФА 2018 со неверојатни технолошки откритија за иднината на поврзаното живеење

Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција,...


Самсунг на ИФА 2018 претставува “Real 8К” и “8К AI” зголемување на резолуцијата за “QLED 8K”

Потрошувачите ќе искусат реални слики и звуци со новиот “Q900R” модел со “8К“ резолуција и “8К AI” зголемување на резолуцијата...


Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


Sony Aibo е подобрена верзија на робот-куче со вештачка интелигенција

Роботот Sony Aibo е сега многу подобрен и новиот модел од First Litter Edition започнува со продажба од септември...


Galaxy Note 9 е навистина последното „големо нешто“ на Samsung

Најновиот модел на Samsung - Galaxy Note 9, располага со малку поинаков дизајн, кој сега е потенок...


Телефоните од средна класа добиваат вештачка интелигенција со Snapdragon 670

Qualcomm го откри лидерот во средната класа од 600 серијата - Snapdragon 670. Новиот чип има осум Kryo 360 јадра...


Вештачката интелигенција објаснува што е биткоин: „Ќе ви го стопи мозокот“

Биткоинот во последните месеци стана многу популарен и многумина стекнаа сфаќање за што се работи....


Самсунг отвара Глобални центри за вештачка интелигенција во Велика Британија, Канада и Русија

Покрај истражувачките центри во Кореја и САД, Самсунг ќе има пет центри за вештачка интелигенција ...


Huawei P20 Pro доби признание: Квалитетни фотографии како оние од професионален апарат

Huawei P20 Pro може да се пофали со уште едно големо признание. Неговата камера реализираше...


Duplex AI ќе ве информира ако некој ви го снима разговорот

Duplex AI новиот софтвер со вештачка интелигенција на Google ќе понуди неколку напредни функции меѓу кои и таа за информирање на...


Google Duplex реалистично извршува повици наместо вас

Google го откри фасцинантниот проект Google Duplex, кој функционира со Google Assistant за извршување на повици.,,


LG G7 ThinQ ветува подобри фотки со AI, еве ја разликата

Вештачката интелигенција е иднината на телефонската фотографија. LG дефинитивно ни влева позитивизам во сегментот за камерата, во која...


Одличен почеток со продажбата на Huawei P20

Huawei имаше одлична година, сега ја зацврсти својата позиција како трет најголем мобилен производител...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm