Новости

Key2 е првиот смартфон на BlackBerry со дуо камера

TLC и официјално го претстави новиот премиум смартфон Key2 кој е првиот под брендот на BlackBerry со дуо камера на задната страна со 12...


BlackBerry Key2 доаѓа оваа недела

BlackBerry го одреди датумот на официјална промоција на најавениот смартфон BlackBerry Key 2 кој на 7 јуни ќе биде претставен во Њујорк,...


BlackBerry KEY2 ќе биде претставен на 8-9 јуни

BlackBerry го потврди следното име на својот бренд - KEY2, и ќе биде откриен на 8-јуни во Њујорк. Канадската...


BlackBerry Key2 доби сертификат, лансирањето наскоро

BlackBerry Key2 доби сертификат од Wi-Fi алијансата со што успешно го заврши процесот на собирање на дозволи. Тоа значи дека сосема е...


BlackBerry Keyone доби нова надградба пред Oreo

BlackBerry Keyone смартфонот се приближува се поблиску до конечната надградба на оперативниот систем со последната достапна верзија на...


BlackBerry KEY2 ќе има 6 GB RAM

BlackBerry KEY2 како и повеќето свои претходници нема да се труди да донесе најмоќен и најсветкав хардвер кој е моментално достапен, но...


BlackBerry Athena ќе биде наследник на Keyone

BlackBerry Athena е смартфон кој веќе е во развој и првата официјална потврда дека доаѓа наскоро пристигна од сајтот на кинеската...


BlackBerry ќе има смартфон со дуо камера

BlackBerry подготвува нов смартфон кој како главни карактеристики ќе ги има двојната главна камера на задната страна со LED блиц, како и...


Брендот Palm оди по истите стапки како BlackBerry и Nokiа

После 3 години кинеската компанија TCL го откупи правото на користење на брендот Palm од HP, производител за уреди...


За прв пат се појави BlackBerry Ghost Pro

BlackBerry наскоро ќе влезе во игра со модерните смартфони со целосна искористеност на предната површина со два нови мобилни уреди....


BlackBerry го седна Facebook на обвинителна клупа

BlackBerry го тужи Facebook за софтверски патент за размена на пораки. Порано производителот на смартфони беше гигант...


BlackBerry на MWC 2018: „Мисијата е исполнета со KeyOne“

TCL потврдува дека ќе лансира два нови BlackBerry телефони  во 2018 година и тоа се супер вести. Компанијата ги изложи...


BlackBerry Motion пристигна во Европа

Можеби малку доцни, но BlackBerry Motion конечно е и официјално пуштен во продажба на европскиот пазар, наместо да биде како досега...


Заврши поддршката за BlackBerry Priv

Голем број на фанови сигурно ќе се разочараат откако ќе разберат дека поддршката за BlackBerry Priv смартфонот кој е релативно нов и беше...


BlackBerry ќе и плати 137 милиони долари на Nokia

BlackBerry веќе долго време се обидува да се врати на пазарот на смартфони и да биде се исто како порано. За жал, иднината на компанијата...


Откриени нови детали за BlackBerry KEYone 2

Модел на BlackBerry за кој се претпоставува дека е наследник на BlackBerry KEYone повторно се појави на бенчмарк тест сајт, овој пат на...


Се појавија први детали за BlackBerry KEYone 2

BlackBerry најверојатно подготвува наследник на BlackBerry KEYOne смартфонот кој одлично пројде на пазарот и еден од нивните најуспешни...


Видео: BlackBerry Motion ветува 32 часа батерија

BlackBerry Motion од денеска ја стартува европската продажба со цена од околу 450 евра и наскоро ќе се најде во повеќе држави. Во...


Еве колку BlackBerry Motion ќе чини во Европа

За тие што се емотивно врзани за брендот на BlackBerry како и тие кои сакаат престижни и супер безбедни смартфони добра вест е што во...


Погледнете го првото видео со симпатичниот BlackBerry Motion

BlackBerry објави видео со прв поглед на дизајнот и дел од софтверот на најновиот смартфон BlackBerry Motion кој е најменет за средната...


Официјално BlackBerry Motion: Безбедноста на прво место

Официјално претставен е новиот смартфон на BlackBerry, кој се фокусира на безбедноста и сервиси. Новиот BlackBerry Motion доаѓа со слични...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm