Новости

Како да откриете кој пријател споделува најмногу лажни вести на Facebook

Борбата против лажни вести (eng. fake news) некако падна во втор план поради скандалот со Cambridge Analytica....


Цукерберг себеси се заштитил од хакери, но не и останатите 2 милијарди корисници на Facebook

Очигледно Facebook не се потрудил доволно да ја заштити приватноста на своите корисници сиве овие ...


Објавено е што ќе каже Марк Цукерберг пред Конгресот и Сенатот

Марк Цукерберг денес со сведочењето пред американскиот Конгрес ќе ја преземе цела вина за грешките што доведоа...


Цукерберг на 11. април официјално пред Конгресот

Основачот на Facebook, Марк Цукерберг, официјално потврди дека на 11 април ќе излезе да одговара...


Затвор им се заканува на индонезиските претставници на Facebook

Се тресе позицијата на Facebook во Индонезија, тамошните власти започнале истрага против социјалната...


Facebook ќе собира помалку податоци од корисниците на Android

Користењето на Facebook и Messenger апликациите ќе стане за нијанса побезбедно и поприватно


Facebook: Cambridge Analytica имала 87 милиони кориснички податоци

Скандалот со Cambridge Analytica и Facebook пукна уште пред 2 недели, а сега се разгорува. Facebook...


„Изгубивме контрола“: Кој ќе одговара за личните податоци на корисниците?

Во фокусот на вниманието е скандалот со Facebook и протечените податоци на 50 милиони корисници, до кои дошл,..


Кои компании престанаа да се рекламираат на Facebook после скандалот

Месецов Facebook е во центарот на вниманието поради скандалот со корисничките лични податоци. Откриено...


Марк Цукерберг попушти, лично ќе сведочи пред Конгресот!

Марк Цукерберг, шефот на Facebook, сепак лично ќе се обрати пред членовите на Конгресот за својата страна на...


Тим Кук: Ситуацијата со Facebook е доказ дека мора да се воведе правна рамка

Шефот на Apple, Тим Кук, досега не ја коментираше аферата поврзана со Facebook и Cambridge Analytics...


Видео: Цукерберг повторно ги најде лажните вести во Македонија

Извршниот директор и сопственик на Facebook, Марк Цукерберг во извинувачко интервју за CNN во кое требаше да даде објаснување и да се...


Бришете ги профилите на Facebook, порача основачот на WhatsApp

Брајан Актон, еден од главните основачи на стартапот WhatsApp, им порача на сите корисници на Facebook да ги избришат своите профили...


Шефот на Facebook пред Конгресот ќе објаснува за скандалот со податоците на корисниците

Претходно пишувавме за падот на вредноста на Facebook за 35 милијарди долари. Марк Цукерберг е моментално...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus