Новости

Кинезите со потсмев кон Трамп да го замени iPhone со Huawei

Кинескиот портпарол во Министерството за надворешни работи, Хуа Чунинг, со потсмев му упати изјава,...


Блескавиот Nokia 3310 изработен од титаниум и 24K злато

Луксузниот Nokia 3310 модел од Caviar го симболизира историскиот самит Трамп-Путин во Хелсинки...


Доналд Трамп доминира на Twitter со најмногу следбеници

Доналд Трамп води со најмногу следбеници на Twitter, кој повеќе популарен дури и од папата Фрањо и индискиот...


Tesla Gigafactory 3 ќе се гради и во Кина!

Трговската војна меѓу Америка и Кина ја започна Доналд Трамп. Поради тоа се зголеми цената на електричните...


Доналд Трамп сака да воведе 20% данок за европските автомобили како што се Audi и BMW

Доналд Трамп, претседателот на САД, им се закани на автомобилските прозиводители од Европа, дека ќе воведе...


Трамп се заложи за спас на ZTE

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер објави дека заедно со кинескиот претседател Ши работи на решение кое треба да го...


Што не прави толку ранливи во ширењето на лажни вести

Фотографиите со присутните за време на инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп, јасно покажуваат ....


Претседателот на САД и шефот на Walmart остро против Amazon

Претходно пишувавме дека претседателот на САД, Доналд Трам, е опседнат со Amazon. Тој сака да ја употреби....


Кои компании престанаа да се рекламираат на Facebook после скандалот

Месецов Facebook е во центарот на вниманието поради скандалот со корисничките лични податоци. Откриено...


Шефот на Facebook пред Конгресот ќе објаснува за скандалот со податоците на корисниците

Претходно пишувавме за падот на вредноста на Facebook за 35 милијарди долари. Марк Цукерберг е моментално...


Доналд Трамп ја прекина најголемата технолошка зделка за Broadcom и Qualcomm

Broadcom понуди огромна сума на пари за да го купи Qualcomm. Ако ова се реализираше, ќе беше најголемата зделка...


Трамп го обвинува Facebook дека е против него

Доналд Трамп прв почна со обвинувања дека социјалната мрежа на Марк Цукерберг, Facebook, е против него. Се разбира, шефот на истоимената...


На Трамп не му даваат да „твита“ големи објави

Американскиот претседател Доналд Трамп кој ја користи социјалната мрежа Twitter за своите политички пораки и комуникација со јавноста...


САД не му верува на Касперски антивирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде наредба до сите владини тела да престанат да ја користат софтверската програма Касперски...


Која апликација му е дозволена на Трамп на iPhone ?

Специјалниот iPhone кој го користи американскиот претседател Доналд Трамп има неколку исклучоци кога е во прашање користењето на...


Фејсбук воведе казна за лажните вести, но колку е ригорозна

После измамата со вестите на Фејсбук, во врска со кампањата на Доналд Трамп, Марк Цукерберг веднаш мораше да промени нешто...


Foxconn чека 3 милијарди долари субвенции од Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп побрза да се пофали дека тајванскиот бренд Foxconn ќе отвори фабрика во сојузната држава Висконсин...


Caviar ги изгравирал Путин и Трамп на Nokia 3310

Caviar е руска компанија што постојано креира свои верзии во дизајнот на телефоните. Досега Caviar се занимаваше само со премиум...


Woman Interrupted е апликација за жени инспирирана од грубоста на Доналд Трамп

Бразилската рекламна агенција BETC ја создаде апликацијата и ја лансира непосредно пред меѓународниот Ден на жената.


Колку веб домејни држи Доналд Трамп?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е дефинитивно човек свесен за моќта на медиумите и модерната технологија. Тој е многу активен на...


Viber нуди бесплатни повици за земјите чии мигранти ги блокираше Трамп

Viber донесе одлука за воведување на бесплатни телефонски повици кон корисници во Иран, Ирак, Сирија, Либија, Сомалија, Судан и Јемен,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm