Новости

Netflix ќе биде поевтин само за смартфон?

Стриминг гигантот Netflix тестира нов вид на претплата која ќе важи само за корисниците кои ќе ја активираат апликацијата преку својот...


Еве како би можел 7-инчениот Sony Xperia 10 Ultra да изгледа

Минатиот месец Sony објави три телефони - Xperia 1, 10, и 10 Plus, со високи дисплеи за квалитетно кино ...


5G е голема работа, но постојат ли ризици за здравјето

Немаме докази дека користењето на смартфоните може да предизвика рак, потврдуваат од Германската канцеларија....


Измамник ја призна вината, Facebook и Google ги оштетил за 123 милиони долари

Мажот од Литванија во мејловите се јавил како претставник на компаниja со која Facebook и Google соработувале...


Протекоа детали за Note 10 - Би можел да биде најдобриот на Samsung досега

Спецификациите што кружат на интернет се одлични – дисплеј поголем од 6,6 инчи, одличен хардвер, 6 камери...


На овој датум дефинитивно доаѓа Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Mobile веќе и официјално потврди дека иновативниот Samsung Galaxy S10 5G смартфон со најбрз мобилен модем ќе биде пуштен во...


Facebook со нова беља - над 600 милиони лозинки не биле заштитени соодветно

Facebook повторно разочара со политиките за заштита на безбедноста и приватноста на корисниците откако се откри дека над 600 милиони...


WhatsApp конечно ја лансираше бизнис верзијата за iPhone

WhatsApp специјализираната мобилна апликација за водење на евиденција професионален профил по долго време конечно е лансирана и за iOs...


Galaxy Buds добија прва надградба за мали багови

Безжичните слушалки Samsung Galaxy Buds ја добија првата софтверска надградба од 1,5 MB со која решаваат помали багови и грешки за...


Samsung Galaxy A6+ (2018) доаѓа до Android Pie

Samsung Mobile го започна процесот на надградба на смартфонот од средната класа Galaxy A6+ (2108) кој ќе ја добие последната достапна...


Opera за Android нуди неограничен VPN

Мобилната верзија на интернет прелистувачот Opera за Android сега ја нуди можноста за неограничено користење на виртуелна приватна мрежа...


Протекоа спецификациите за Motorola One Vision

Motorola Moto X4 беше еден од првите Android One смартфони со одлична продажба. Сега Motorola спрема уште...


Samsung QLED телевизорите и нивниот нов “Амбиентален Режим“ го трансформираат домот во галерија

Самсунг “КуЛЕД “ (QLED) телевизорите и нивниот нов “Амбиентален Режим“ го трансформираат домот во галерија...


Google ги менува правилата за играње игри во иднината со Stadia

За уживање во игрите што бараат моќен хардвер во иднина, нема да ви треба скап компјутер, туку само претплата на новиот Google сервис -...


Amazon (не)случајно ја објави датата за објава на Huawei P30 Pro

Случајно или неслучајно, Amazon Italia ја објави за лансирање на Huawei P30 Pro. Датата е закажана наводно за 5 април...


Се поголема е зависноста од мобилните телефони секојдневно

Смартфоните веќе се претворија неопходен дел од нашето секојдневие - кај децата, возрасните, и старите. Сега...


Facebook Messenger воведе директни реплики на цитат

Facebook Messenger по подолго време реши да ја воведе можноста за директно коментирање на конкретна реплика во делот за коментари. Така...


ЕУ повторно удри врз Google со огромна казна

Европската комисија изрече нова огромна казна против интернет гигантот Google кој ќе треба да плати неверојатни 1,5 милијарди евра казна.


Samsung Galaxy A20 официјално излегува со солидни перформанси

Samsung ќе ја заокружи Galaxy A серијата со четири модели во наредните месеци, при што веќе три модели се лансирани на пазарот: Galaxy...


Наводно ова се официјалните цени за Huawei P30, P30 Pro, и P30 Lite

Уште само една недела ќе броиме до Huawei P30, Huawei P30 Pro, и Huawei P30 Lite. Новите предводници ...


Протече видео со Samsung Galaxy Fold, кое покажува се

И покрај тоа што Galaxy Fold беше претставен на MWC 2019, Samsung го третира лансирањето со претпазливост...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm