Новости

Марк Цукерберг сега настапува пред Европските пратеници

Шефот на Facebook, Марк Цукерберг, наскоро ќе дава отчет и во Европскиот парламент. Претходно Цук...


Facebook ја зацврсти позицијата после скандалот со Cambridge Analyticа

Анализите потврдуваат дека "#deleteFacebook" не доби на сила, затоа што сега уште повеќе се користи, односно...


Stories на Facebook ќе бидат преплавени со реклами

Следното поле кое Facebook ќе го преплави со реклами од огласувачите и корисниците ќе биде делот за Stories, односно 24 часовните видео...


Snapchat е добра детективска алатка за откривање на непознат број

Порано можеше да се открие кој стои зад непознатиот број преку Facebook, но сега веќе оваа опција не е...


Уште едно фијаско на Facebook: Сите што го решиле овој тест, ги откриле податоците без согласност

Апликацијата што ја тестирала личноста на корисникот на Facebook, дошла до личните податоци на над 3 милиони...


Рудари ли Цукерберг нова криптовалута со која ќе се плаќа на Facebook

Марк Цукерберг најави на почетокот на 2018 дека оваа година ќе се позанимава со блокчејн технологија....


Facebook Messenger стартува со трансфер на пари во Европа

Велика Британија е првата европска земја од каде ќе започне да се применува опцијата за пренос на пари надвор од САД преку апликацијата...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Facebook на работ на одлучување дали да воведе претплата

Facebook планира да воведе претплата, што следува после скандалот со злоупотреба на личните кориснички податоци...


Марк Цукерберг ќе додаде Дејтинг опција на Facebook

Наскоро ќе се појави нова Дејтинг опција на Facebook, затоа што Марк Цукерберг утврдил дека има 200 милиони корисници што се сингл...


Cambridge Analytica става клуч на врата поради скандалот со Facebook

Cambridge Analytica беше замешан во скандал со Facebook поради злоупотреба на лични кориснички податоци...


Facebook ќе лансира нов Messenger, еве какви промени ќе донесе

Messenger ќе добие целосен редизајн, кој ќе го направи полесен и поедноставен за користење


Facebook ќе има нова функција - Clear History

Clear History ќе биде новата функција на Facebook, која моментално е во фаза на тестирање. Новата...


Facebook ги отстранува профилите што огласуваат украдени идентитети

После извештајот од интернет порталот "Motherboard", Facebook отстрани голем број на профили и страници, кои ...


Snap ја претстави новата верзија на Spectacles V2

Откако Snap пред две години го претстави првиот модел на Spectacles, очила со камера, со брзо и едноставно...


Facebook објави слика со сликовито објаснување за заштита на податоците

Facebook изработи краток водич, кој сликовите објаснува како сите треба да ги контролираат своите информации...


Facebook објасни што се може да се објавува и постира

Facebook воведе нов правилник во кој детално се наведува што се корисниците смејат да објават на социјалната мрежа, како кај...


Ќе почнеме ли да го плаќаме користењето на Facebook?

Facebook сега се обидува да ја спаси ситуацијата со скандалот што изби во врска со личните податоци...


Еврозастапниците бараат од Цукерберг да дојде во Европскиот парламент

Скандалот со Facebook и консултантнската компанија Cambridge Analytica загрози 2,7 милиони потенцијални корисници во...


Facebook ќе почне да работи на свои мобилни чипови и процесори?

Facebook го проширува бизнисот - сега ќе развиваат чипови за вештачка интелигенција?


“БазФид“ и “Додо со Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

“БазФид“ и “Додо“ го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm