Новости

Rimac Automobili ќе ја подобруваат автономноста во Загреб

Rimac Automobili на својата Facebook страница објавија видео со автомобил за истражување како вози низ Загреб...


Шпанската фудбалска лига ги шпионира фановите преку мобилната апликација

Приватноста и безбедноста на интернет корисниците оваа година е постојано актуелна тема. Примерот од...


I/О: Google има нов и подобрен систем за навигација

За време на I/О конференцијата, Google го претстави подобрениот систем за навигацијата - Visual Positioning System, кој навигацијата ја...


Skydio R1 дронот го снима внимателно секој ваш чекор

Ако сакате да имате акциски видеа, да се снимате како возите велосипед или џогирате во шумата, тогаш Skydio R1 ....


Ситуација кога iPhone X работи побавно

iPhone X работи побавно во ситуација кога имате вклучено GPS. Зошто? Затоа што во тој случај смартфонот се загрева...


Microwear H5: Евтин смартчасовник со 4G технологија

Новиот модел на Microwear H5 смартчасовник е објавен на Gearbest со 4G технологија. Уредот ќе се продава по...


Android 8.1 Oreo со повеќе инфо за трошењето на батеријата

На Android 8.1 Developer Preview има нова опција, со која корисниците полесно ќе може да ја менаџираат батеријата. Конкретно, отсега на...


Со Google Maps ќе може да ги разгледувате сите планети

Google Maps полека прераснува во апликација што ќе може да ве води насекаде во светот и целата вселена. Maps е одлична напредна...


Samsung Connect Tag е нов чип за следење

Samsung го најави Samsung Connect Tag нивниот прв чип наменет за следење кој може да се користи за прикачување на предмети и нивно...


Зошто Google Maps е најдобрата апликација на пазарот

GPS апликациите ги имаме во мал милион, но но само една е најдобра - Google Maps. Апликацијата ја има секој Android телефон, а знаете ли...


Volterman: Смарт паричник што ќе биде проблем за крадците

Volterman е смарт паричник, кој има вградена камера за да ги следи оние што имаат намера да крадат. Volterman има се што има и смартфон...


Android O иновации: Фокус на стабилност, безбедност и издржливост на батеријата

Шефот на Google, Сундар Пичаи, се пофали дека бројот на месечно активни корисници на Android надмина 2 милијарди, а покрај мобилниот...


Huawei го откри Watch 2 на MWC 2017

Huawei го откри новиот смарт часовник Watch 2 на MWC. Првата разлика меѓу претходниот модел и сегашниот е 4G конекцијата за интернет и...


Bike Computer е македонска мобилна апликација која ќе ве чува на велосипед

Bike Computer е македонска мобилна апликација со GPS локатор наменета за Android и iPhone смартфони, а е развиена од девелоперите на...


Тим Кук: Најмногу сум возбуден за Apple Watch 2

Извршниот директор на Apple, Тим Кук на денешната промоција изјави дека најмногу е возбуден за новиот смарт часовник Apple Watch 2 кој...


Pokemon Go е добро смислен проект за разузнавање

„Покемон може да се најде во секој агол од светот“, вака почнува играта Pokemon Go, која го зарази секој корисник што се обиде да ја игра...


HelpMark.mе - за полесно да им помогнете на загрозените од скопските поплави!

Ако сакате да им помогнете на скопските поплавени семејства тоа можете сега лесно да го направите преку Android апликацијата HelpMark.mе...


Pokemon GO ќе ве банира ако мамите

Ако ја лажирате својата GPS локација, инсталирате емулатори за да ви помогнат да одите „според картата“, а всушност не се движите...


Starship самостојните роботи ќе доставуваат пакети низ европски градови

Граѓаните на Лондон, Дизелдорф и Берн наскоро ќе ги добиваат пакетите и храната на домашна адреса од самостојни роботи. Услугата ќе им...


Xiaomi Mi Qicycle - прв современ електричен велосипед

Xiaomi го претстави Mi Qicycle, првиот електричен велосипед што може да се склопува и расклопува. Изработен е од јаглеродни влакна, што...


Google сака да вгради компјутер во нашето око

Google се обидува по секоја цена да ги има податоците за сите корисници што се присутни на интернет, со цел да може вечно да заработува...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm