Новости

Google Duo доби опција за споделување на екран

Google Duo апликацијата за видео повици со новата голема надградба навистина ќе си го заслужи името бидејќи ќе биде воведена опција за...


Google развива специјален уред за Augmented Reality

Google започна нов проект за развој на посебен уред кој ќе има поддршка за Augmented Reality технологијата која се уште е нова и...


Duplex AI ќе ве информира ако некој ви го снима разговорот

Duplex AI новиот софтвер со вештачка интелигенција на Google ќе понуди неколку напредни функции меѓу кои и таа за информирање на...


Google One е одличен ако имате потреба од многу простор во cloud

Google објави одлични вести за сите корисници на Cloud сервисот на Google. Претставена е опцијата Google One...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Google ќе ги принуди сите да лансираат безбедносни надградби

Google е се посериозен во намерите да им наметне на производителите на смартфони да лансираат редовни месечни безбедносни надградби со...


Boston Dynamics го научи роботот Atlas да трча

Boston Dynamics е компанијата што ја купи Google, и се занимава со развој на роботи. Претходно бевме сведоци...


Google Duplex реалистично извршува повици наместо вас

Google го откри фасцинантниот проект Google Duplex, кој функционира со Google Assistant за извршување на повици.,,


Google Assistant активираше нови гласови

Еден од главните новитети на мобилната апликација Google Assistant е додавањето на нови гласови кои корисниците може да ги активираат...


I/О: Google има нов и подобрен систем за навигација

За време на I/О конференцијата, Google го претстави подобрениот систем за навигацијата - Visual Positioning System, кој навигацијата ја...


Android P Beta веднаш може да се инсталира

Google на својата годишна I/o 2018 конференција ја презентираше новата верзија на оперативниот систем со кодно име Android P. Добра вест...


Спамери праќаат злонамерни пораки на live.com мејлот на македонски

Вчера добивме електронска порака на live.com мејлот, но, преведена на македонски јазик преку Google Translate...


Google Chrome машински ќе го подобрува автоматското блокирање видеа

Google ќе овозможи блокирање на видеата што автоматски се плејуваат на прелистувачот Chrome, а сето ова ќе се прави машински преку...


Google Pay апликацијата ќе се прегледува од сите платформи

Google станува се поамбициозен со својот посебен сервис за мобилни плаќања Google Pay кој како апликација е достапен за Android, но сега...


YouTube стигна до 1,8 милијарди логирани корисници секој месец

YouTube имаше многу голем раст минатата година - сега се воопшто еден од најкористените онлајн сервиси во светот!


Објавени 2 слики со LG G7 ThinQ непосредно пред излегувањето

Денеска официјално излегува G7 ThinQ во Њујорк, а непосредно пред да излезе беа објавени две фотографии, кој би можел да има и стилус...


Тимот на Play Store ги одбра најдобрите апликации за 2018

Android Excellence е рубриката во која редовно ќе се објавуваат најпопуларните апликации од Android. Овие апликации ...


Google Tasks доби редизајн како посебна апликација

Google Tasks е редизајниран, кој е посебен таск во Gmail, кој служи за полесно организирање на задачите што ги имаме. ..


Inbox на Google ќе биде компатибилен со iPhone X

Google потврди дека работи на специјализирана верзија на апликацијата за мејл пораки Inbox која наскоро ќе биде прилагодена за приказ на...


Google најде нов партнер за Android One смартфоните

Google најде нов партнер кој ќе произведува евтини Android One смартфони наменети за пазарите во развој, а во последно време се повеќе и...


Од денес достапен новиот Gmail, со нов дизајн и многу корисни функционалности

Новиот Gmail ќе го направи користењето многу полесно и побезбедно, а достапен е уште од денес

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm