Новости

Google Earth: Загадувањето на воздухот во реално време

Приоритет за Google е прочистувањето на загадениот воздух на планетата Земја. На својата платформа Google Earth, отсега ќе се прикажува...


Новиот Google Earth конечно и на iOS

Google по неколку месеци конечно ја лансираше специјализираната iOs верзија на новиот Google Earth кој сега ќе може да го користат...


Google Earth алатката e подобра од било кога

Google Earth пред одбележување на Денот на планетата Земја доби нова верзија која е најнапредна досега со голем број на новитети и...


Google Earth VR: Виртуелна прошетка низ Земјата со HTC Vive

Google Earth сега е достапен во виртуелната стварност, што значи дека корисниците буквално ќе можат да се шетаат на најинтересните делови...


Google е главен сојузник на Американците и Курдите против ISIL

Google е главното ткиво што ги поврзува американските сили и курдските милитанти...


Одлично - Google Earth Pro бесплатен за користење

Најпопуларниот сателитски сервис Google Earth Pro сега е бесплатен за користење со намалување на цената од 399 долари која се плаќаше за...


3D City View и Tour Guide пристигнуваат на iOS

Google's 3D City View функцијата е достапна за iOS – надградба од Google која додава три-димензионално визуализирање на неколку...


Google Earth за мобилни доби 3D сликање

Google ја претстави новата можност на апликацијата Google Earth, за мобилните уреди, која нуди 3D сликање на мапите.


Google ветува нова димензија на мапите

Која ќе биде новата димезија на Google Maps ќе дознаеме најрано на 6ти јуни, кога ќе се одржи настанот на кој Google ќе треба да...


И официјално LG Optimus 3D Max

LG само што го претстави 3D смартфонот Optimus 3D Max.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm