Новости

Сите Nokia смартфони ќе бидат надградени со Android 9 Pie

HMD е една од неколкуте компании што ќе ги надградат сите смартфони што се лансирани со Android 9 Pie...


Нов модел на премиум Nokia кон крајот на 2018 година

HMD Global изгледа дека ќе презентира нов модел на премиум смартфон кон крајот на 2018 година, кој ...


Nokia 6.1 Plus излегува глобално од Хонг Конг со Android One

HMD Global ја лансираше Nokia 6.1 Plus од Хонг Конг, која останува идентично иста како кинеската Nokia X6...


Nokia X5 ќе биде глобално достапен

HMD Global нема долго да го држи неодамна претставениот смартфон Nokia X5 како ексклузива за кинескиот пазар и наскоро ќе биде достапен...


Прв бенчмарк тест на Nokia 6.1 Plus, еве какви се резултатите

Nokia 6.1 Plus на неколку дена пред официјалното лансирање на глобалниот пазар се појави на прв бенчмарк тест. Според сајтот Geekbench,...


Nokia ќе прави нов евтин Bravo смартфон

HMD Global подготвува нов евтин смартфон за корисниците со ограничен буџет кој сега е откриен преку агенцијата FCC со кодното име Bravo.


Познат датумот на глобалниот пласман на Nokia X6

HMD Global од 19 јули ќе ја стартува кампањата за глобален пласман на нивниот најнов смартфон Nokia X6 кој најпрво дебитираше во Кина и...


Два нови Nokia модели регистрирани во Русија

HMD Global регистрираше два нови Nokia модели преку руската Евроазиска економска комисија со што се потврдуваат информациите дека до...


Android P надградбата за Nokia доаѓа во август?

Голем број на мобилни брендови најчесто доцнат или целосно заостануваат со надградбата на новите верзии на оперативниот систем, но меѓу...


IFA 2018: Вграден скенер за отпечатоци во дисплејот на Nokia 9

Знаеме дека HMD Global работи на новиот предводник, кој би можел да дојде со 8 јадрен Snapdragon ...


Четири Nokia смартфони добиваат Face Unlock во претстојниов период

HMD Global продолжува да ги изненадува фановите на Nokia со подобрување на нивните омилени уреди, неколку месеци....


Nokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

После лансирањето на Nokia X6 во Кина минатиот месец, шефот на продуктот во HMD Global изјави дека...


Дизајнот на Nokia 5.1 Plus ќе биде со засек и двојна камера

HMD Global се уште не е готов со преостанатите модели од минатата година, без разлика на тоа што финската....


HMD ги престави новите евтини модели: Nokia 2.1, 3.1 и 5.1

HMD Global направи одлична работа со Nokia, дефинитивно одлично работи, што резултира и со добри продажни резултати...


Се појави и интернационалната верзија на Nokia X6

Од вчерапретставениот нов смартфон Nokia X6 се појави нов модел со реден број (TA-1103) за кој се претпоставува дека ќе биде неговата...


Познати многу детали за Nokia X6

Кинеската агенција TENNA ги откри првите детални информации за новиот смартфон на HMD Global, Nokia X6 кој ќе послужи како „среден“ уред...


Nokia 7 Plus добива поддршка за VoLTE

Nokia 7 Plus е еден од најновите и најквалитетните смартфони на HMD Global во средната висока класа, а истиот наскоро ќе стане уште...


Нови слики за Nokia X ги потврдуваат засекот и двојната камера

HMD Global е уште една компанија што го прифати засекот на iPhone X. Моделот што најверојатно...


HMD Global ќе ја врати и легендарната Nokia N серија

HMD Global продолжува да го користи препознатливиот рецепт за успех на воскреснатиот Nokia бренд, со тоа што полека ги враќа во живот...


Новиот Nokia X нема да припаѓа на премиум класата

Кога се појавија првите информации дека HMD Global го подготвува новиот Nokia X веднаш помисливме дека поради самото име ќе донесе нешто...


Nokia 2 ја финишираше априлската надградба на HMD

HMD Global со Nokia 2 смартфонот од основната класа го заврши процесот на достава на безбедносни надградби на Android оперативниот систем...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm