Новости

HTC 10 моделот на операторите добива Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 наменет за продажба преку мобилните оператори ги заврши подготовките за новата софтверска надградба со...


HTC 10 има проблеми со Oreo надградбата

HTC е принуден да ја стопира надградбата со последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo наменета за скапиот смартфон HTC...


HTC 10 ја добива надградбата со Android Oreo

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 релативно брзо и во речиси ист термин како и повеќето конкуренти започна да ја добива софтверската...


По трет пат стартувана Android Nougat надградбата за HTC 10

HTC по малите технички проблеми кои ги имаше одново ја стартуваше софтверската надградба на смартфонот HTC 10 со најновата верзија на...


Проблемот решен, HTC 10 ја враќа надградбата со Android Nougat

HTC по одредени проблеми со софтверот повторно ја активираше надградбата со Android 7.0 Nougat за премиум смартфонот HTC 10, а предност...


Стопирана Nougat надградбата за HTC 10 поради проблеми

HTC 10 нема среќа со софтверската надградба и поради технички проблеми и грешки во системот стопирана е надградбата со последната верзија...


HTC ја завршува 2016-та со драстичен пад на продажбата

HTC годинава иако го имаше HTC 10 како еден од нивните најдобри премиум смартфони на сите времиња не успеа да се наметне на пазарот...


HTC 11 доаѓа со ѕверски Snapdragon 835 и 8GB RAM меморија

HTC 11 ќе биде претставен на почетокот на 2017 година, а веќе ги имаме неговите спецификации. Се очекува да дојде со 5,5-инчен дисплеј со...


HTC Camera доби панорамско селфи

HTC Camera апликацијата е надградена со новата опција за панорамско селфи која беше претставена кај смартфонот HTC Bolt или неговата...


HTC 10 ја добива првата надградба со Android 7.0 Nougat

HTC започнувајќи со отклучената верзија на HTC 10 со слободна SIM картичка ќе ја започне надградбата со најновиот оперативен систем...


Што носи HTC 10 Evo - Првиот интернационален водоотпорен смартфон на HTC

HTC и официјално го лансираше HTC 10 Evo нивниот прв смартфон со водоотпорен сертификат кој ќе биде наменет за интернационалниот пазар, а...


Потврден и датумот на промоција на HTC 10 evo

HTC на 22 ноември на домашно тло во Тајван ќе го претстави новиот премиум смартфон HTC 10 Evo кој всушност е интернационална верзија на...


HTC Bolt во Европа ќе „дотрча“ како HTC 10 Evo

Како што претходно Иван Блас ја протече информацијата дека HTC Bolt во Европа ќе се нарекува HTC 10 Evo тоа го потврдува и LlabTooFer,...


HTC драстично ја намали цената на HTC One M9, HTC 10 и натаму на попуст

HTC One M9 иако е стар една година и натаму е еден од најубаво дизајнираните и најмоќните смартфони на пазарот, па затоа одлуката на HTC...


Google Pixel телефоните имаат највисока оценка за камера!

Камерата е сегментот што корисниците најмногу го ценат кога купуваат нов телефон. Камерите денес се толку квалитетни, што може речиси да...


HTC 10, Galaxy S7, LG G5 и iPhone 7 - тест за најдолготрајна батерија

Компанијата Which? како независна организација извршила тестирање за времетраењето на батериите на најскапите смартфони во моментов:...


HTC воведе голем попуст за HTC 10

HTC најави голем попуст од 150 долари за нивниот најдобар премиум смартфон HTC 10 кој на пазарот е присутен уште од почетокот на годината...


HTC 10 доби награда од EISA за „најнапреден смартфон“

Во петокот на IFA 2016 беше одржано свечено доделување на награди од страна на Европското здружение за слика и звук (EISA). Претходно...


HTC Desire 10 дефинитивно доаѓа наскоро

HTC ќе ги прескокне случувањата на саемот IFА во Берлин, но затоа пак ќе настапи сам на 20 септември кога ќе го претстави новиот HTC...


HTC бележи мал, но надежен раст

HTC ги објави првите финансиски резултати за последниот квартал кои се многу позитивни со раст на прометот од 27% или квантитативно...


Се појави и новиот Desire, помалото братче на HTC 10

Како што очекувавме пристигна потврда и за новиот HTC Desire 10 кој треба да биде поевтината верзија на „десетката“ со тоа што ќе го...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm