Новости

Huawei на 30 август ќе лансира супер брз смартфон

Huawei на 30 август закажа нов промотивен настан кој го води под мотото „Crazy fast, crazy smart“, алудирајќи дека нивниот нов смартфон...


Следниот брз полнач на Huawei значително го намалува времето на полнење

Многу е важно да се зголеми капацитетот на батериите воопшто, исто како што треба и да се забрза времето...


Huawei Mate 20 Pro ќе биде со флексибилен OLED дисплеј

Huawei се спрема за да му одговори на iPhone со најновиот модел на Mate 20 Pro. Велат дека Huawei ...


Huawei закажа нова промоција на 24 јули, еве што ќе пристигне

Huawei закажа нова промоција на 24 јули на која според очекувања треба да пристигне новиот квалитетен смартфон Honor 9X кој ќе биде...


Каков екран ќе понуди Huawei Mate 20 Pro?

Huawei само што го регистрираше патентот за името Huawei Mate 20 веќе започна да работи на неговата Pro верзија која треба да пристигне...


Honor оваа година се надмина себеси на сите пазари

На Honor брендот на Huawei му оди одлично со продажбата, а официјално има сега и доказ. Во првата...


Huawei со Audi ќе развива интелигентна технологија за автомобили

Audi најави револуција во автомобилската индустрија, кој ќе произведува автомобили со Android оперативен систем и ќе вгради...


Откриено ли е целосното „слатко“ има на Android P?

Google пред себе има уште неколку месеци пред официјално да го соопшти целосно име на следната верзија на оперативниот систем Android P,...


Лансиран Huawei Nova 3 со по четири камери

Huawei лансираше уште една „ѕвезда“ од серијата на смартфони Nova. Овој пат третата генерација на Huawei Nova доаѓа со по четири камери,...


Huawei го обезбеди патентот за Mate 20

Huawei има големи причини за задоволство од досегашниот пласман на Mate серијата, па затоа не планира нагли промени. За таа цел го...


Honor го спрема Note 10 - Џиновски таблет со 6000mAh батерија

Honor е во фаза на подготовка на таблетот Note 10, кој ќе има џиновски голем капацитет на батерија ...


LG работи на нов дизајн за смартфон на преклоп

2019 ќе биде година на телефоните на преклоп, со оглед на тоа што претходно објавувавме дека се очекува ...


Huawei спрема телефон за гејмери и смартфон со екран на виткање

Huawei е трета мобилна компанија во светот, која со P и Mate серијата освоија милиони фанови на пазарот...


Huawei потврди: Годинава со гејминг смартфон

Џим Шу, претседателот на Huawei на одделот за бизнис на потрошувачи, во интервју потврди дека кинескиот глобален бренд годинава планира...


Нов Honor Note 10 доаѓа со огромен дисплеј

Honor брендот на Huawei се очекува наскоро да лансира нова верзија на Honor Note 10 фаблетот со рекордна големина на екранот од...


Првите 5G смартфони на Huawei пристигнуваат во јуни, 2019

Huawei планира да ја пласира својата технологија со 5G мрежа колку што е можно побрзо на пазарот на смартфони...


Huawei P20 Pro доби одлична надградба на камерата

Huawei P20 Pro доби нова надградба на софтверот каде најмногу се издвојува новитетот кој корисниците може да го активираат за камерата.


Huawei има импресивен патент за смартфон без рамки на екранот

Huawei е уште еден од големите мобилни брендови кој ги откри своите карти кога е во прашање развојот на дисплеј технологијата и идниот...


Одлична продажба на P20 серијата од Huawei

Huawei се пофалија со одлични продажни цифри со P20 серијата на смартфони. Од моментот кога беа...


Huawei GPU Turbo доаѓа и кај поевтините смартфони

Huawei донесе одлука да ја прошири употребата на новиот графички стандард Huawei GPU Turbo кој за 60% ги засилува перформансите на Mali...


Huawei работи на конкурентот на најновиот процесор Kirin 710

После пристигнувањето на Snapdragon 710 процесорот на пазарот на смартфони, Huawei почна да развива...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm