Новости

Huawei P20 ќе има дисплеј со размер од 18.7:9?

Нов бенчмарк тест направен наводно со прототип на Huawei P20 смартфонот открива дека ќе располага со дисплеј со размер од 18.7:9, што...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


Huawei Mate 10 Pro: Прогласен за најдобар смартфон во 2017

Интелигентниот телефон Huawei Mate 10 Pro е прогласен за „смартфон на годината“ од Android Authority во категоријата „Најдоброто од...


Стартува Oreo бета програмата за Huawei P10 и P10 Plus

Huawei ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo и сите заинтересирани корисници...


Новиот Huawei P20 ѕвер со три задни камери за 2018

очекува Huawei во 2018 година да објави три смартфони со дури три камери од задната страна: P20, P20 Plus и P20 Pro. Интересно е тоа што...


Познато колку ќе чини Huawei P во Европа

Смартфонот едноставно наречен Huawei P наскоро ќе биде лансиран во Европа и веќе е познато колку ќе чини кога ќе биде пуштен во продажба....


Совршени новогодишни фотографии со Huawei Mate 10 Pro

Камерите на смартфоните мора да бидат профи за да може да ја одбележите новогодишната ноќ. Фотографирањето во мрак или фотографирањето на...


Nokia 1 доаѓа во март како дел од Android Go програмата

Android Go ќе ги таргетира пазарите каде корисниците не можат да си дозволат премиум смартфон и интернет. Повеќе компании склучија...


Huawei ќе има богата P серија догодина

Huawei во 2018 година има доста амбициозни планови да се наметне како втор бренд во продажбата на квалитетни смартфони веднаш зад Samsung...


Huawei се договори со Nokia за патентите

Huawei постигна значаен договор со телекомуникациската компанија Nokia за користење на повеќе патенти за мобилна технологија со што си...


Huawei се пофали со големо достигнување на Honor X серијата

Huawei се пофали дека нивниот бренд за поевтини, но квалитетни смартфони Honor со моделите од Honor 4X до Honor 7X досега успеал да...


Huawei и Baidu со стратешки договор ќе станат лидери во Вештачката Интелигенција

Huawei и Baidu објавија договор за стратешка соработка, кој се базира на платформи и технологија за вештачка интелигенција (AI), на...


Huawei Enjoy 7S пристигна пред празниците

Huawei го засили темпото на промоција на нови смартфони во идеално време пред почетокот на празничната сезона со повеќе модели кои...


Откриено колку ќе чини Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite како нов смартфон на Huawei во средната класа се очекува да пристигне на 21 декември точно на неколку дена пред...


Кога може да го очекуваме Huawei P11?

Huawei P11 ќе биде главниот модел по кој ќе се обликува настапот на производителот со најголем подем во наредната година и ќе биде важен...


Еван Блас откри први детали за Huawei Enjoy 7s

Секогаш прецизниот „ликстер“ Еван Блас открива први детали за претстојниот квалитетен смартфон Huawei Enjoy 7s кој официјално ќе биде...


Новиот Honor 7x на Huawei е издржлив, брз и иновативен смартфон

Huawei го претстави официјално Honor 7X неодамна, кој е најновиот смартфон од Honor X серијата. Тој е прв смартфон со 5.93-инчен Honor...


Huawei NOVA 2s: Премиум перформанси со „средна цена“

Huawei Nova 2s е премиум модел на смартфон, за кого медиумите постојано пишуваат, затоа што неговите перформанси се како на оние од...


Huawei Honor View 10 наскоро и во Европа

Honor View 10 e вистински знаменосец на мобилниот гигант Huawei кој по најавата на кинескиот пазар, на почетокот на јануари околу...


И Huawei P11 ќе има „засек“ на екранот

На XDA Developers форумот се појави информација дека следниот премиум смартфон Huawei P11 ќе има целосен дисплеј со засек на врвот слично...


Huawei во водство на големиот кинески пазар

Huawei е еден од ретките кинески брендови кој прво оствари меѓународен успех, па потоа својата понуда ја насочи и кон домашниот пазар....

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)