Новости

Android 9.0 Pie стартува кај Huawei P20 Pro во Европа

Mate 10 Pro најпрв доби Android 9.0 Pie од сите Huawei смартфони, а сега добивме информација и дека Huawei P20 ....


Huawei почнува да го тестира Android 9 Pie кај смартфоните

Huawei се уште не може да каже точно кај кои телефони и кога ќе го вгради Android 9 Pie. Сепак, веќе ни укажа ...


Honor го спрема Note 10 - Џиновски таблет со 6000mAh батерија

Honor е во фаза на подготовка на таблетот Note 10, кој ќе има џиновски голем капацитет на батерија ...


Huawei Mate 20 тестиран со Kirin 980, ќе биде убедливо најбрз Android процесор?

Kirin 980 во новиот Huawei Mate 20 ќе биде најбрзиот мобилен процесор меѓу Android смартфоните и тоа со значителна разлика пред конкурентите


Разлика меѓу Mate 10 Pro и Mate 10 Porsche Design

Huawei ја презентираше новата луксузна верзија на Mate 10 Porsche Design, веднаш после официјалното претставување на Mate 10 Pro...


Huawei Mate 10 Pro: Прогласен за најдобар смартфон во 2017

Интелигентниот телефон Huawei Mate 10 Pro е прогласен за „смартфон на годината“ од Android Authority во категоријата „Најдоброто од...


Совршени новогодишни фотографии со Huawei Mate 10 Pro

Камерите на смартфоните мора да бидат профи за да може да ја одбележите новогодишната ноќ. Фотографирањето во мрак или фотографирањето на...


Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар...


NOVA 2S ќе биде предновогодишно изненадување од Huawei

Претходно пишувавме за спецификациите на NOVA 2S, новиот модел што Huawei би требало да го претстави како предновогодишно изненадување...


Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во...


Huawei ќе направи револуција со интелигентни телефони

Во Huawei се убедени дека во иднина вештачката интелигенција ќе донесе радикални промени, рече неодамна Феликс Занг...


Како се покажа Huawei Mate 10 Pro на бенчмарк тестовите?

Huawei Mate 10 Pro со голем број на иновации е досега еден од најмоќните смартфони на кинеската компанија Huawei располагајќи со...


Ова се новите Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro со супериорни перформанси

Дисруптивните иновации често започнуваат со храбри соништа. За време на IFA Berlin, Huawei Consumer Business Group го претстави својот...


Mate 10 е најмодерниот смартфон досега на Huawei

Huawei и официјално го промовираше долго очекуваниот топ смартфон Mate 10 кој е нивни најмодерен досега со повеќе новитети во софтверот,...


Huawei Mate 10 Pro ќе пристигне со Стилус?

Постои голема шанса претстојниот топ смартфон Huawei Mate 10 Pro да пристигне со функционално Стилус пенкалце со цел да им се овозможи на...


Huawei Mate 10 Pro исплива на површина

Од кинеските ликстери на површина исплива прва слика наводно од Huawei Mate 10 Pro моделот кој ќе биде нешто помоќен и најверојатно со за...


Премиум моделот на Huawei ќе чини повеќе од iPhone X

Дури и iPhone X ќе биде поевтин од претстојните модели Huawei Mate 10/Mate 10 Pro. Цената на iPhone X изнесува 999 долари, додека...


Huawei Mate 10 (10 Pro) добива моќен Kirin 970

Официјално е потврдено дека претстојните Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro ќе го имаат најдобриот и најмоќниот процесор на компанијата,...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm