Новости

Huawei очекува да продаде 20 милиони смартфони од P20 серијата

Huawei има големи очекувања од P20 серијата, која ќе биде нивна најпродавана досега


Позитивни рецензии за Huawei P20 Lite

Huawei веќе официјално го откри P20 Lite, што значи дека во Париз сака да се фокусира само на најмоќнните...


Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции..


Huawei P20 Pro доаѓа со тројна камера од 40MP+8MP+20MP

Huawei P20 Pro ќе биде најдобриот смартфон од вкупно три модели, кои ги очекуваме во наредниот вторник...


Huawei P20 Lite официјално најавен и за Европа

Huawei одлучи нешто порано да го претстави основниот модел од новата P20 серија и во Европа откако истиот смартфон претходно во Кина го...


Протекоа фотографии од претстојниот Huawei P20

Протекоа фотографии во јавноста, за кои пишува дека се направени со некој од претстојните три модели на смартфони на Huawei...


Huawei P20 Lite: Протекоа спецификациите и цената

Цел свет го очекува настанот на Huawei на 27 март, кога официјално ќе бидат презентирани трите нови модели...


Huawei P20 Lite се појави со сината верзија

Huawei P20 Lite кој ни доаѓа за десетина дена веќе се појави во протечени слики и видеа, а сега е прикажан целосно со сината верзија на...


Фотографии во разни бои од Huawei P20 и P20 Pro

За новите премиум модели на Huawei веќе имаме прилично информации, од кои најмногу внимание привлекуваат...


CES 2018: Излегоа цените на Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite

Само што заврши MWC саемот кипата на Телефони.мк се спрема за CES саемот во Париз, каде Huawei ексклузивно ќе ги презентира своите три...


Huawei P20 Lite ќе има огромен Full Display

Huawei P20 Lite ќе има огромен екран со дијагонала од 5,6 инчи со размер од 18:9 и Full ?HD Plus резолуција, барем така тврди познатиот...


Huawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Huawei го направи последниот чекор пред официјалниот финиш на подготовките за претстојните премиум смартфони Huawei P20 и P20 Plus кои...


Фото: Дали е ова новиот Huawei P20 Lite?

Нова серија на слики протекоа од наводниот прототип на Huawei P20 Lite со што речиси целосно се открива изгледот на претстојниот одличен...


Huawei P20 со грандиозна промоција во Париз

Huawei и официјално потврди дека официјалната промоција на претстојниот премиум смартфон Huawei P20 ќе се одржи на 27 март на грандиозен...


Huawei P20 Lite откриен со одличен дисплеј

Lite верзијата на премиум смартфонот Huawei P20 според првиот сертификат кој го доби од Федералната комисија за комуникации на САД (FCC)...


Huawei ќе има богата P серија догодина

Huawei во 2018 година има доста амбициозни планови да се наметне како втор бренд во продажбата на квалитетни смартфони веднаш зад Samsung...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm