Новости

Се уште има милијарда мобилни уреди со стар Android

Google има проблем со инсталирањето на новите софтвери, што значи дека се уште постојат огромен број на корисници што користат стари...


Android Jelly Bean продолжува да расте

Во последниот извештај за платформата на Android е забележано дека новата верзија на овој оперативен систем Jelly Bean има зголемено...


Sony ќе ги следи сите Xperia смартфони

Јапонската компанија Sony наскоро ќе лансира нов сервис за сопствениците на смартфони наречен My Xperia, преку кој ќе може да го следите...


Демонстрација на таблетот Archos GamePad (видео)

Archos GamePad е нов таблет наменет за гејмерите кој покрај екранот на допир носи и гејмпад контроли на кои сте навикнати од другите...


HTC го најави One XC

На кинескиот саем за телекомуникации вчера, HTC го престави најновиот смартфон со дво-јадрен процесор со име One XC.


LG Optimus Vu од септември и кај нас

Смартфонот кој во Јужна Кореја веќе е продаден во преку половина милион примероци, од сепемеври доаѓа и во остатокот од светот, а тоа...


Ќе излезе CyanogenMod 9 стабилна верзија

Иако веќе се разговара за новата, десетта верзија на CyanogenMod, кој ќе биде компатибилен со Android 4.1 Jelly Bean, како загревање се...


Toshiba Thrive ќе почека за Android 4.0

Уредите на Android забрзано добиваат термини за надграба на системот. Актуелни се и уредите на Motorola, но во оваа ситуација,...


Android 4.1 Jelly Bean случајно се појави во Google Play Store

Сосема ненамерно, Google туку што го потврди името на следната верзија на Android: како што и се сомневавме таа ќе се вика Jelly Bean со...


Таблетите на Samsung ќе добијат ICS ова лето

Надградбата на оперативниот систем со последната верзија Ice Cream Sandwich за уредите на Android полека тргнува од мртва точка. По...


LG Optimus L5 e евтино и моќно телефонче

LG најави дека својот нов евтин смартфон Optimus L5 ќе се најде на светските пазари во текот на наредниот месец.


Дури го чекате „сладоледот“ на Android тој ќе се стопи

На повеќе наврати ве информиравме за надградбата на Android со и веќе не така новиот Ice Cream Sandwich. Сите корисници на Android, без...


Официјални фотографии од HTC Desire C

Конечно пристигнаа фготографии и информации за телефонот за кој ви пишавме минатата недела, познат како HTC Desire C.


Kyocera Hydro е водоотпорен телефон со QWERTY тастатура

Компанијата Kyocera претстави два водоотпорни смартфони со QWERTY тастатура и кои работат на најновата верзија на Android, Ice Cream...


Излезе Samsung Galaxy S III

Samsung туку што претстави нивниот долго учекуван чудо од телефон со назив Galaxy S III кој работи на најновата верзија на Android – ICS.


Samsung SE-218BB - надворешен DVD читач за таблети со Android

Покрај брзата интернет конекција денес ретко кој користи DVD и компакт дискови, бидејќи интернет содржината ни е достапна за само неколку...


Четири-јадрен Meizu MX

Сè попопуларната кинеска компанија Meizu ја претстави четири-јадрената верзија на смартфононот Meizu MX.


Intel го претставува првиот нивен таблет Studybook

Intel конечно, по многу гласини, го претстави нивниот прв таблет, наречен „Studybook“.


Huawei подготвува 10 инчен таблет

На само неколку дена пред MWC дознаваме дека и кинеската компанија Huawei подготвува 10 инчен таблет за ова шоу.


Skype и Swype добиваат Андроид апдејт

Новости околу овие две апликации кои добиваат апдејт - и не само тоа туку во продолжение има и видео кое што го покажува апдејтот на...


HTC Sense 4.0

Дел од HTC Sense 4.0 како и видео од новиот HTC Ville

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm