Новости

Sony Xperia L3 рендери го откриваат дизајнот

Стив Хемерстофер е познат по неговиот Twitter профил @OnLeaks, кој секогаш открива рендери од телефони што...


LG V40 ThinQ доби уште еден сертификат во Јужна Кореја

Уште еднаш се потврдува дека LG V40 ThinQ доаѓа, кој штотуку доби нов сертификат во Кореја. Моделот на телефонот ...


LG на IFA 2018 ќе ги лансира евтините модели од G7 серијата

LG на IFA 2018 саемот во Берлин ќе ги презентира двата нови члена во G7 фамилијата – LG G7 One и LG G7 Fit...


LG има долгорочни планови за V-серијата

Претстојниот V40 ThinQ на LG се очекува да дебитира во есента, а според сето ова што го гледаме, јужн...


LG G7 добива 4K 60fps за снимање видео преку firmware надградба

LG G7 само што доби firmware надградба со Јужна Кореја, што додава нов режим за снимање – 4K со 60 фрејмови в...


LG: Префрлете се на G7 ThinQ ако телефонот ви е бавен

LG објави видео реклама со G7 ThinQ, еден од најновите модели на компанијата, со премиум спецификации...


LG G7 ThinQ стартува со глобалната продажба

LG Mobile по неполн месец од промоцијата на новиот премиум смартфон LG G7 ThinQ стартува со неговата глобална продажба. LG G7 ThinQ ќе...


iPhone 9 ќе располага со Super Bright LCD дисплеј

Apple се уште не ја донел конечната одлука за тоа каква технологија ќе користи нивниот премиум смартфон iPhone 9, а во игра е Super...


LG G7 ThinQ ветува подобри фотки со AI, еве ја разликата

Вештачката интелигенција е иднината на телефонската фотографија. LG дефинитивно ни влева позитивизам во сегментот за камерата, во која...


LG G7 ThinQ има „скриен“ режим за HDR10 видео

Претходно пишувавме дека LG го претстави најновиот премиум модел G7 ThinQ со супер светол дисплеј и двојна...


LG G7 ThinQ објавен официјално со премиум спецификации

LG ги импресионираше сите со најновиот премиум модел G7 ThinQ, со неверојатно добар дизајн и опции за вештачка интелигенција...


Објавени 2 слики со LG G7 ThinQ непосредно пред излегувањето

Денеска официјално излегува G7 ThinQ во Њујорк, а непосредно пред да излезе беа објавени две фотографии, кој би можел да има и стилус...


LG G7 ThinQ ќе има неколку опции за прикривање на засекот

LG ќе им овозможи на корисниците на својот нов знаменосец да го скријат засекот, исто како Huawei со P20 и P20 Pro


Фотографии со LG G7 ThinQ од сите агли

LG официјално ќе го претстави предводникот G7 ThinQ во наредната недела, кој нема да има многу тајни да открие...


LG G7 ThinQ ќе има Супер Светол 6.1-инчен дисплеј

Новиот Супер Светол дисплеј на  располага со неверојатен квалитет, при што има и висока енергетска ...


Нови официјални фотографии од LG G7 ThinQ

G7 ThinQ ќе биде „бледа“ копија на iPhone X, но ќе има високи перформанси и уникатна двојна камера


LG Q7 доби сертификат, промоцијата следи наскоро

LG Mobile преку американската агенција за комуникации FCC го доби неопходниот сертификат за претстојниот смартфон LG Q7 кој ќе служи како...


LG V35 ThinQ е подобрена верзија на V30

Наместо нов модел, LG повторно само ја освежува V30 серијата со V35 ThinQ, кој ќе има подобрена камера и AI можности со вештачка...


Први официјални фотографии од LG G7 ThinQ, пристигнува на 3 Мај

Првите фотографии од G7 Thinq откриваат дизајн сличен на iPhone X, две камери назад и посебно копче за новиот дигитален асистент на LG


LG G7 ќе има двојна камера назад, засек во дисплејот напред

Наскоро пристигнува G7, новиот смартфон од високата класа на LG, кој донесува неколку посакувани, но и неколку непосакувани карактеристики.


Потврдено името на следниот премиум смартфон на LG

По долги дилеми и различни информации кои протекуваа во јавноста конечно е познато крајното име на следниот премиум смартфон на LG од...





 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm