Новости

LG Q6 стартува со Android 8.1 Oreo надградбата

LG Mobile откако ја финишираше надградбата на ланскиот премиум смартфон LG G6 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo, сега...


LG работи на нов дизајн за смартфон на преклоп

2019 ќе биде година на телефоните на преклоп, со оглед на тоа што претходно објавувавме дека се очекува ...


LG Stylo 4 лансиран со огромен екран

LG Mobile ја прошири понудата на фаблети со стилус пенкалца со уште нов модел со пониска цена и поскромни спецификации, но со прилично...


Лансиран LG X5 (2018) со мега батерија

LG Mobile без многу помпа го претстави новиот смартфон од средната висока класа LG X5 (2018) кој има нешто поскромни компоненти, но затоа...


LG G7 ThinQ стартува со глобалната продажба

LG Mobile по неполн месец од промоцијата на новиот премиум смартфон LG G7 ThinQ стартува со неговата глобална продажба. LG G7 ThinQ ќе...


Моќниот LG V40 го носи кодното име Storm

Најчесто мобилните брендови изборот на кодни имиња за нивните следни смартфони го прават без некоја особена позадина, но новиот LG V40...


Потврдено името на следниот премиум смартфон на LG

По долги дилеми и различни информации кои протекуваа во јавноста конечно е познато крајното име на следниот премиум смартфон на LG од...


И LG стартува со развој на microLED екрани

microLED технологијата најверојатно ќе биде новата област во која ќе се натпреваруваат производителите на паметни телефони. Откако се...


LG G7 нема да користи OLED дисплеј

LG Mobile најверојатно за да ги намали трошоците на производство својот следен премиум  смартфон LG G7 ќе го опреми само со LCD дисплеј,...


LG X4 промовиран како евтина опција со солидна батерија

LG Mobile го промовираше новиот евтин смартфон LG X4 кој доаѓа со доста прифатлива цена од околу 200 евра при што нуди солидна батерија...


LG на MWC 2018: V30 се надмина себеси! (ФОТО+ВИДЕО)

LG овој пат беше еден од најмоќните на Mobile World Congress во Барселона. Кога отидовме на штандот на LG, буквално како да влеговме во...


LG Mobile ќе го чека летото за следниот моќен смартфон

LG Mobile дури во текот на летото ќе го лансира својот следен моќен премиум смартфон што значи дека ќе ги пропушти сите наредни важни...


LG Mobile се повлекува целосно од Кина?

Според повеќе извештаи на кинеските медиуми постои голема веројатност дека LG Mobile ќе донесе одлука целосно да се повлече од кинескиот...


LG V30 Raspberry Rose доаѓа за Денот на вљубените

LG Mobile веќе ја најави новата верзија на LG V30 со Raspberry Rose боја, па така овој смартфон ќе биде идеален за подарок за време на...


LG тврди дека LG G7 се развива по планот

LG Mobile мораше да ја извести јавноста дека проектот за развој на следниот премиум смартфон LG G7 оди според планираното по објавата на...


LG G6 ќе добие нова верзија пред неговиот наследник

LG Mobile засега е во мирување кога се во прашање новите премиум смартфони откако компанијата постави нова стратегија со која е...


LG G7 ќе биде развиен од нула

LG Mobile најверојатно ќе го прекине досегашниот проект за развој на LG G7 туку ќе почне да го развива од почеток и од нула.


LG нема да претерува со нови смартфони

LG Mobile на презентацијата на CES 2018 во Лас Вегас откри дека нема да лансира смартфони на редовна основа, туку дека ќе промовира нови...


Премиум смартфонот на LG годинава доаѓа нешто подоцна

Премиум смартфонот на LG Mobile за 2018 година најверојатно ќе влезе во продажба во април што е нешто подоцна од досега воспоставената...


LG пушти нефункционална и конфузна апликација

LG Mobile направи голем гаф лансирајќи мобилна апликација во Play Store која е нефункционална, односно засега не работи со ниту еден...


Како ќе се вика следниот премиум смартфон на LG?

LG Mobile донесе одлука оваа година да го промени именувањето на нивните премиум смартфон од G серијата која во 2012 започна со првиот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm