Новости

Motorola Moto G7 очекуваме да дојде на почетокот на 2019 според FCC

Motorola лансира Moto G уреди секоја година, но не е постојана во датите. За само неколку месеци ...


Серијата Motorola Moto G7 дефинитивно доаѓа догодина

Moto G серијата на Motorola, сега развивана со помош на Lenovo, ќе продолжи и наредната година кога на корисниците ќе им биде достапна...


Live сликите и Snapdragon 660 ќе бидат дел од „новиот Moto G6 Plus“

Новите слики што протекоа, прогнозираат дека Motorola работи на подобрена верзија од Moto G6 Plus. Новио...


Претставен новиот Motorola Moto 1S

Motorola го претстави новиот смартфон Motorola Moto 1S кој во суштина ги има истите хардверски компоненти како и неодамна презентираниот...


Познати сите цени на новите Moto G и Moto E смартфони во Европа

Motorola само што ги демонстрираше новите смартфони од G и E серијата кои треба да ги освојат купувачите во средните класи со достапни...


Moto G6 и Moto G6 Play се евтини, но моќни телефони

Новите модели Moto G6 и Moto G6 Play се изработени од метал и стакло, материјали кои ги има кај премиум...


Motorola Moto G6 Plus тестиран со солиден процесор

Новата G серија на Motorola веќе одамна е дел од барабанот на шпекулации и извештаи, па се поочигледно е дека нејзината официјална...


Ова е изгледот на новите Moto G6 смартфони

Многу наскоро се очекува Motorola со поддршка на Lenovo да ја лансира шестата генерација на G серијата на смартфони во средната...


Кои нови смартфони ги сертифицираше Motorola?

Motorola дивизијата на Lenovo направи голем потег со групна сертификација на речиси десетина нови смартфони кои наскоро ќе бидат...


Што ќе донесе солидниот Moto G6?

Moto G6 повторно се појави на бенчмарк тест сајтовите, овој пат на Geekbench каде е демонстриран неговиот осум-јадрен Snapdragon 625...


Објавени спецификациите за сите модели од Moto G

Како што видовме на дело, Motorola очигледно има амбициозни планови за иднината. Кон крајот на месецот ...


Moto G6 Play ќе биде со ниска цена и добра батерија

Moto G6 Play е најевтиниот смартфон од трите нови модели од Moto G6 линијата, кој има сингл камера, додека другите ќе бидат...


Motorola ќе има четири нови ТОП смартфони

Motorola на претстојниот MWC 2018 саем ќе се претстави со дури четири нови смартфони од кои три во Moto G6 гамата, и еден Moto X5 модел...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm