Новости

Motorola го лансираше Moto X4 со 6GB RAM и Oreo

Motorola ја пушти во продажба новата верзија на Moto X4 смартфонот кој доаѓа со засилени адути, односно има одлични 6 GB RAM кои ќе го...


Нова Motorola Moto X4 верзија доаѓа наскоро

Motorola наскоро ќе лансира нова верзија на квалитетниот смартфон Moto X4 која според најавата на компанијата ќе биде побрза, подобра и...


Motorola Moto X4 Android One моделот со голема надградба

Motorola ја пушти големата надградба со најновата верзија на Android 8.0 Oreo оперативниот систем наменета за Moto X4 кој е дел од...


Moto X4 ќе се бори со поевтина верзија во Индија

Очигледно Motorola сака да лансира модели од сите типови, односно премиум категории и ценовно прифатливи верзии...


Moto X4 со бројни предности: Водоотпорност и Turbo Charging

Moto X4 има одличен дизајн, блескаво стакло, се одликува со IP68 сертификат за водоотпорност, има пониска цена, подобра двојна камера и...


Moto X4 ќе добие поевтина Android One верзија

Ликстерот Еван Блас откри слика од смартфон кој најверојатно е Android One верзија на Moto X4 и истиот се очекува да биде лансиран преку...


Moto X4 официјално откриен со двојна камера на IFA 2017

Moto X4 од средната класа е конечно откриен. Телефонот има одличен дизајн со блескаво стакло, водоотпорен е, има пониска цена...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm